یک ترمومتر لیزری ترمومتری است که دما را از یک قسمت تابش گرمایی که اغلب اوقات تابش جسم سیاه منتشر شده توسط شیء اندازه گیری شده نامیده می شود ، را نتیجه می گیرد. 

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج لیزری
 

 

گاهی اوقات اگر از لیزر برای کمک به ترمومتر استفاده شده ترمومتر لیزری یا دماسنج لیزری ، یا ترمومترهای غیر تماسی یا تفنگ های دمایی نامیده می شود تا توضیح دهنده ی قابلیت دستگاه برای اندازه گیری دما از یک فاصله باشد . با دانستن مقدار انرژی مادون سرخ تابش یافته توسط شیء و میزان نشر آن ، دمای شیء می تواند اغلب اوقات تعیین شود .

ترمومتر لیزری زیر مجموعه ی دستگاه هایی هستند که با نام ترمومترهای تابش گرمایی شناخته می شوند .

در طراحی آن ها ضرورتا از لنز هایی برای فوکوس کردن تابش حرارتی مادون قرمز روی یک آشکار ساز استفاده می شود که نیروی تابشی را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل کنند که می تواند به واحد های دما نمایش داده شود . این امر اجازه به اندازه گیری دما بدون تماس با شیء اندازه گیری شونده می دهد . یک ترمومتر لیزری غیر تماسی برای اندازه گیری دما تحت شرایطی استفاده می شوند که ترموکوپل ها یا دیگر سنسور های نوع پروبی را نمی توان استفاده کرد یا به دلایل مختلف اطلاعات دقیقی به دست نمی دهند .

انواع ترمومتر های لیزری

متداول ترین ترمومتر های مادون سرخ عبارتند از :

 • پیرومتر مادون سرخ یا ترمومتر لیزری موضعی ، که دما را در یک موضع ( نقطه ) روی یک سطح ( معمولا یک سطح نسبتا کوچک که توسط نسبت D:S تعیین می شود ) را اندازه گیری می کنند . این نوع ترمومتر ها معمولا یک نقطه ی سرخ مرئی را داخل مرکزی که قرار است اندازه گیری شود منعکس می کنند ، این امر کمک به شناسایی موضع اندازه گیری می کند ولی نقشی در اندازه گیری ندارد .
 • سیستم های اسکن کننده ی مادون سرخ یک منطقه ی بزرگ را اسکن می کنند ، معمولا با استفاده از چیزی که ضرورتا یک ترمومتر لیزری موضعی است که به سمت یک آینه ی گردان اشاره دارد . از این دستگاه ها به مقدار زیادی در عمل تولید که در آن نقاله یا فرآیند های ” وب ” دخیل هستند ، نظیر ورقه های بزرگ شیشه یا فلز خارج شده از یک آون ، پارچه و کاغذ ، یا دسته های متوالی از مواد در امتداد یک نوار نقاله ، استفاده می شود .
 • دوربین های مادون سرخ یا تصویر برداری حرارتی مادون سرخ ضرورتا ترمومتر های تابش مادون سرخی هستند که دما را در بسیاری از نقاط در طول یک منطقه ی نسبتا بزرگ برای ایجاد یک تصویر دو بعدی به اسم ترموگرام ، اندازه گیری می کنند ، به طوری که هر پیکسل نماینده ی یک دما است . این تکنولوژی بیشتر پردازشگر و متمرکز بر نرم افزار به نسبت ترمومتر های موضعی یا اسکن کننده است و برای بررسی نواحی بزرگ استفاده می شود .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج لیزری
 

قیمت دماسنج لیزری

برای اطلاع از قیمت ترمومتر لیزری می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.8 stars
   4.8 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است