مانومتر می تواند هر دستگاهی که فشار را اندازه می گیرد باشد . گرچه ، مگر این که خلاف آن ثابت شود ، این اصطلاح اکثر اوقات به ویژه اشاره به لوله های U شکلی دارد که با مایع پر شده اند . این نوع ابزار را می توان به آسانی به عنوان قسمتی از یک تجربه ی آزمایشگاهی برای تعیین تاثیر فشار روی یک ستون مایع ساخت .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع مانومتر
 

ساخت مانومتر

یک مانومتر ساده را می توان توسط پر کردن یک لوله ی پلاستیکی شفاف با یک مایع رنگی برای اجازه دادن به مشاهده ی آسان سطح مایع ، ساخت . این لوله سپس به یک شکل U مانند خم می شود و در یک موقعیت عمودی ثابت می شود . سطوح مایع در دو ستون عمودی باید در این نقطه برابر باشد ، چون آن ها در حال حاضر تحت یک فشار قرار گرفته اند . این سطح بنابراین نشانه گذاری شده و به عنوان نقطه ی صفر ابزار تعیین می شود .

انواع

انواع مانومتر ها شامل یک نوع لوله ای U شکل ،  نوع چاهی شکل ، نوع اریب و مانومتر دو لوله ای می شود . یک مانومتر ابزاری است که برای اندازه گیری فشار مایعات و گاز ها استفاده می شود . از آن هم چنین به عنوان یک مایع یا فشار سنج یاد می شود .

اندازه گیری

این ابزار علیه یک مقیاس اندازه گیری شده قرار داده می شود تا هر نوع تفاوت در ارتفاع دو ستون بررسی شود . این اختلاف ارتفاع را می توان به صورت مستقیم برای مقایسه ی نسبی بین فشار های تست متفاوت به کار برد . این نوع  ابزار را هم چنین می توان به منظور محاسبه ی فشار مطلق به کار برد زمانی که چگالی مایع در دستگاه مشخص است .

استفاده

یک انتهای لوله که با یک مهر و موم محکم به یک منبع فشار تست متصل می شود . انتهای دیگر لوله به سوی اتمسفر باز گذاشته می شود و بنابراین تحت فشار تقریبا 1 اتمسفر قرار می گیرد . اگر فشار تست بیشتر از فشار مرجع 1 اتمسفر باشد ، مایع در ستون تست مجبور به پایین رفتن در ستون می شود . چنین چیزی باعث می شود مایع موجود در ستون مرجع به مقدار یکسانی بالا بیاید .

مانومتر های دیجیتالی

نوع مایع محدودیت هایی دارد . پیش نیاز های لوله ی شیشه ای ، مایعات تشخیص دهنده و سطحی که سوار کردن دستگاه بیشتر به درد استفاده در آزمایشگاه می خورند تا یک کار میدانی . هم چنین امکان برقراری ارتباط بین آن با یک کامپیوتر یا PLC وجود ندارد . چنین محدودیت هایی درنوع دیجیتالی رفع شده است . این ابزار دارای میکرو پردازنده به اندازه های مختلف و مناسب پرتابلی برای استفاده در کار های میدانی یا استفاده ی تنها موجود هستند و خروجی آن ها برای کنترل یک فرآیند یا انتقال داده های اندازه گیری استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع مانومتر
 

قیمت مانومتر

برای اطلاع از قیمت فشار سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است