میکرومتر Micrometer ( طبق املای بین المللی استفاده شده توسط انجمن بین المللی وزن و اندازه گیری ها، یعنی SI با نماد µm ) یا میکرومتر micrometer ( املای انگلیسی آمریکایی ) که همچنین با نام micron هم شناخته می شود یک واحد SI طول است که برابر با 1×10−6  متر است ( پیشوند استاندارد SI یعنی میکرو برابر با 10−6 ) یعنی یک میلیونیوم متر ( یا یک هزارم میلیمتر ) است. گاهی اوقات اگر نتوان نماد µ را نشان داد در عوض نماد µm که um نشان داده می شود یا اگر نویسنده از فرق این دو آگاه نباشد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکرومتر
 

 

 

موارد استفاده از میکرومتر

میکرومتر یک دستگاه متداول اندازه گیری برای طول موج ها و تابش مادون قرمز و همچنین اندازه های سلول های زیستی و باکتریا است که به طور متداول در صنعت پلاستیک سازی استفاده می شود. میکرومتر ها استاندارد تعیین کیفیت پشم هم هستند ( با اشاره به قطر فیبر های پشم ). هر پشم نازکتر از 25 µm را می توان برای پوشاک بکار برد، درحالیکه نمونه های زبرتر را برای قالیچه و فرش ها و زیر انداز ها نیز از میکرومتر استفاده می کنند. موی انسان حدود 90 µm قطر دارد.

پیشوند SI میکرو (micro- ) یک نوع پایین آمده ی نحوه نوشتن حرف یونانی mu است. در یونیکد دارای کد U+00B5 است که آن را از کد U+03BC که برای حرف یونانی mu است متمایز می کند تا بواسطه آن، ماشین ها آن را به عنوان یک پیشوند SI بجای یک حرف بشناسند. اکثر فونت ها از همان علامت برای دو کرکتر استفاده می کنند.

میکرومتر

 

استاندارد سازی SI

اصطلاح میکرون و نماد µ به صورت جداگانه برای اختصاص دادن به میکرومتر بین سال های 1879 و 1967 پذیرفته شده بودند ولی به صورت رسمی توسط سیستم بین المللی واحد ها ( SI) در سال 1967 ابطال شد. چنین امری الزامی بود از آنجایی که استفاده ی قدیمی از آن اصطلاح با توجه به اتخاذ رسمی پیشوند واحدی micro- که به µ، در طول شکل گیری SI در سال 1960، تخصیص داده شده بود، به حالت غیر قابل کاربردی در آمده بود.

جمع اصطلاح قدیمی میکرون در قالب ” microns ” یا ” micra ” صورت می گیرد ولی اصطلاح دومی طبق گفته ی خیلی ها صحیح تر است، گرچه چنین بحثی دیگر بعد از سال 1967 کمتر مناسب به نظر آمد از این نظر که تقریبا به مدت نیم قرن است که میکرون و شکل های جمع بستن آن دیگر استفاده نمی شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکرومتر
 

 

قیمت میکرومتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت  میکرومتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است