میکروتوم ابزاری است که برای برش فوق العاده ریز مواد ، که از آن ها با نام مقطع ها یاد می شود ، استفاده می شود و در زمینه ی بررسی میکروسکوپی استفاده می شوند ، از این نظر که استفاده از آن ها اجازه به آماده سازی نمونه ها برای مشاهده ، تحت پرتوی الکترونی یا نور ساطع شده ، می دهد. این ها از تیغه های الماس، شیشه ای یا فولادی استفاده می کنند که بستگی به نمونه ی مورد نظر و ضخامت مطلوب نمونه ی برش یافته دارد. تیغه های فولادی برای آماده سازی قطعات بافت های حیوانی یا گیاهی برای مشاهده در زیر میکروسکوپ نوری و در زمینه های بافت شناسی استفاده می شوند.

انواع میکروتوم

میکروتوم سورتمه ای

دستگاهی است که در آن نمونه داخل یک نگهدارنده ی ثابت شده قرار داده می شود ، که سپس از میان یک تیغه به سمت جلو و عقب جا به جا می شود.

میکروتوم چرخشی

این ابزار یک دستگاه متداول میکروتومی به شمار می رود. این دستگاه طبق یک عمل چرخشی عمل می کند چنان که برش در حقیقت قسمتی از حرکت چرخشی می باشد.

Cryomicrotome

برای برش دادن نمونه های منجمد، بسیاری از میکروتوم های چرخشی را می توان برای برش در یک محفظه ی حاوی نیتروژن مایع به کار گرفت و چنین طراحی میکروتومی به اصطلاح cryomicrotome نامیده می شود.

Ultramicrotome

اولترا میکروتومی در اولترا میکروتومی یکی از ابزار اصلی به شمار می رود. با استفاده از دستگاهی که به همان شیوه ی میکروتوم چرخشی عمل می کند ، اجازه به آماده سازی قطعات فوق العاده نازک می دهد ولی در ساختار مکانیکی آن مقاومت بسیار محکمی دیده می شود.

میکروتوم لرزشی

بر اساس برش با استفاده از یک تیغه ی لرزشی کار می کنند که به آن ها اجازه می دهد به نسبت آن چه برای یک تیغه ی ثابت نیاز است ، برشی با فشار کمتر ایجاد کنند.

میکروتوم اره ای

از این نوع به ویژه برای مواد سخت نظیر دندان و استخوان ها می باشد. این نوع میکروتوم دارای یک اره ی چرخشی تو رفته است که از میان نمونه عبور و آن را برش می زند.

میکروتوم لیزری

ابزاری است که برای برش بدون تماس استفاده می شود. قبل از آماده سازی نمونه از طریق جا دهی ، تثبیت شیمیایی یا انجمادی نمونه مورد نیاز نیست ، در نتیجه روش های آماده سازی محصولات را به حداقل می رساند.

 

قیمت میکروتوم دستی یا اتوماتیک

برای اطلاع از قیمت دستگاه میکروتوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است