Six’s thermometer ( دماسنج سیکس یا دماسنج ماکزیمم و مینیمم ) یک دماسنج ثبت کننده ی دما است که می تواند دما های ماکزیمم و مینیمم را در طول یک بازه ی زمانی ، به عنوان مثال 24 ساعت ، ثبت کند . از دماسنج ماکزیمم و مینیمم به منظور ثبت حداکثر و حداقل های دمایی در یک محل ، به عنوان مثال در باغبانی یا هواشناسی ، استفاده می شود . فردی انگلیسی به اسم جیمز سیکس در سال 1780 آن را اختراع کرد و هم چنان از طراحی مشابهی برای ساخت آن استفاده می شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج
 

 

 

این دماسنج دمای فعلی و بالاترین و کمترین دما را از آخرین بار تنظیم شده مشخص می کند .

دماسنج ماکزیمم و مینیمم  به خاطر رخ دادن جدا سازی ها در ستون جیوه معروف است که به خصوص بعد از حمل این محصول به بازار در جعبه های فروش رخ می دهد . چرخاندن دماسنج به شکل نوسانی می تواند معمولا مشکل جدا سازی ها را رفع کند . نشان گر دماسنج باید تا حدی در جیوه دفن شده باشد ، که آن را مجدد می توان توسط یک آهن ربا به بالا کشید یا در معرض یک دمای بسیار بالا قرار داد که باعث می شود نشان گر در حالت غیر پوشیده قرار گیرد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دماسنج
 

 

دماسنج ماکزیمم و مینیمم فاقد جیوه

در طراحی اصلی دماسنج ماکزیمم و مینیمم وجود جیوه به چشم می خورد که در اکثر کاربرد ها توسط اتحادیه ی اروپا و بعضی از قسمت های دیگر دنیا منع شده است .

در سال 2006 ، شرکت سهامی خاص محدود S.Brannan & Sons مستقر در بریتانیا پتنتی برای ساخت یک نسخه ی فاقد جیوه ی دماسنج ماکزیمم و مینیمم سیکس به دست آورد که در عوض جیوه دو مایع غیر مخلوط نشدنی با حمایت از یک شاخص به کار گرفته می شوند . این دماسنج عملکردی مشابه با نوع دارای جیوه دارد . دماسنج های الکتریکی اغلب اوقات دارای یک قابلیت ثبت حداکثر و حداقل مقدار دما هستند .

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاهتان را بنویسید