تابش سنج
تابش سنج | خرید تابش سنج | فروش تابش سنج
مارس 14, 2016
استروبوسکوپ
استروبوسکوپ | خرید استروبوسکوپ | فروش استروبوسکوپ
مارس 16, 2016

طيف سنج رزونانس مغناطیس هسته ای | خرید طيف سنج رزونانس مغناطیس هسته ای | فروش طيف سنج رزونانس مغناطیس هسته ای

رزونانس مغناطیس هسته ای

رزونانس مغناطیس هسته ای ( NMR ) یک پدیده ی فیزیکی است که در آن هسته های یک میدان مغناطیسی جذب می شوند و دوباره تابش الکترو مغناطیسی را از خود ساطع می کنند . این انرژی دارای فرکانس رزونانس خاصی می باشد که بستگی به قدرت میدان مغناطیسی و ویژگی های مغناطیسی ایزوتوپ اتم ها دارد .

کاربرد های طيف سنج رزونانس مغناطیس هسته ای

 کاربرد های پزشکی

کاربرد رزونانس مغناطیس هسته ای که بیشتر از همه در بین عموم شناخته شده است تصویر برداری رزونانس مغناطیس هسته ای برای تشخیص پزشکی و میکروسکوپی رزونانسی مغناطیس در مجموعه های تحقیقاتی است ، گرچه از آن به شکل وسیعی در تحقیق های شیمیایی ، به ویژه در طیف سنجی رزونانس مغناطیس نظیر NMR پروتون ، NMR کربن شماره ی 13 ، NMR دوتریوم ، و NMR فسفر شماره 13 ، استفاده می شود .

 کاربرد در شیمی

توسط مطالعه ی پیک های ( قله های ) طیف رزونانس مغناطیس هسته ای ، شیمی دان ها می توانند ساختار ترکیب های بسیاری را مشخص کنند .

تعیین خلوص (w/w NMR ) :

NMR به طور کلی به منظور مشخص سازی ساختار استفاده می شود ، گرچه از آن می توان برای تعیین خلوص نیز استفاده کرد ، مشروط به این که ساختار و وزن مولکولی ترکیب شناخته شده باشد . این تکنیک نیازمند استفاده از یک استاندارد داخلی شناخته شده ی خلوص است .

تست های غیر مخرب

رزونانس مغناطیس هسته ای بسیار زیاد برای آنالیز نمونه های غیر مخرب مفید است . امواج رادیویی و میدان های مغناطیسی استاتیک به آسانی در انواع بسیاری از ماده و هر چیزی که به طور ذاتی فرو مغناطیس نیست ، نفوذ می کنند .

اکتساب اطلاعات پویا

علاوه بر فراهم آوردن اطلاعات استاتیک در رابطه با مولکول ها توسط مشخص سازی ساختار های سه بعدی آن ها در محلول ، یکی از مزیت های قابل توجه ی رزونانس مغناطیس هسته ای NMR به نسبت بلور نگاری اشعه ی ایکس این است که از آن می توان برای به دست آوردن اطلاعات پویای مهمی استفاده کرد .

کنترل فرآیند

NMR حالا در حوزه ی کنترل فرآیند در زمان آنی و بهینه سازی فرآیند در پالایشگاه های روغن و صنایع پتروشیمی به کار گرفته می شود . دو نوع مختلف از آنالیز NMR برای به دست آوردن آنالیز در زمان آنی محصولات برای کنترل و بهینه سازی عملیات واحد ، به کار گرفته می شود .

NMR میدان مغناطیسی زمین

در میدان مغناطیسی زمین ، فرکانس های NMR در محدوده ی فرکانس صوتی ، یا باند های فرکانس بسیار پایین ، و فوق العاده پایین طیف فرکانس رادیویی ، قرار دارند .

NMR میدان صفر

در NMR میدان صفر تمامی میدان های مغناطیسی چنان مورد محافظت قرار می گیرند که میدان های مغناطیسی زیر nT ( نانو تسلا ) به دست آیند و فرکانس های انحراف هسته ای تمامی هسته ها نزدیک به صفر و غیر قابل تشخیص باشند .

محاسبه ی کوانتوم

محاسبه ی کوانتوم NMR از حالت های چرخش مولکول ها به عنوان کوبیت استفاده میکند . NMR متفاوت با دیگر استفاده ها از کامپیوتر های کوانتومی است چون در آن از تجمعی از سیستم ها ، در رابطه با این مولکول ها ، استفاده می شود .

مگنومتر ها

مگنومتر های مختلفی از اثرات NMR برای اندازه گیری رزونانس مغناطیس هسته ای استفاده می کنند ، از جمله مگنومتر های انحراف پروتون ( PPM ) ( که با نام مگنومتر های پروتون هم شناخته می شوند ) و مگنومتر های اوور هاورز ( Overhauser magnetometer ) .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید