اسکوپ یا اسیلوسکوپ که به صورت غیر رسمی به عنوان یک اسکوپ ، CRO ( برای اسیلوسکوپ اشعه کاتدی ) ، یا DSO ( برای اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتالی مدرن تر ) شناخته می شود یک نوع ابزار اندازه گیری الکترونیکی است که به بررسی و مشاهده ی ولتاژ های دئم در حال تغییر سیگنال ، معمولا به عنوان یک طرح دو بعدی از یک یا بیشتر از یک سیگنال در قالب تابعی از زمان ، اجازه می دهد . دیگر سیگنال ها ( نظیر صدا یا ارتعاش ) می توانند به ولتاژ ها تبدیل و مشاهده شوند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع اسیلوسکوپ

 

 

 

اسیلوسکوپ به منظور مشاهده ی سیگنال الکتریکی در طول زمان به کار گرفته می شوند ، چنان چه که ولتاژ و زمان توصیف کننده ی شکلی هستند که به طور دائم علیه یک مقدار کالیبره شده به صورت گراف مانندی نشان داده می شود .

 

انواع اسیلوسکوپ

نوع اشعه کاتدی ( CRO )

ساده ترین و ابتدایی ترین نوع این دستگاه از یک لوله ی اشعه کاتدی ، یک آمپلی فایر عمودی ، یک مبنای زمانی ، یک آمپلی فایر افقی و یک منبع برق تشکیل شده است .

نوع دو پرتویی

نوع آنالوگ دو پرتویی می تواند دو سیگنال را به صورت همزمان نشان دهد . یک CRT خاص تک پرتویی ایجاد می شود و دو پرتوی مجزا را منعکس می کند .

نوع ذخیره سازی آنالوگ

در بعضی از انواع آنالوگ ذخیره سازی مورد دنبال شده یک ویژگی اضافی است ، به طوری که آن ها از CRT های ذخیره سازی مشاهده مستقیم استفاده می کنند . در این نوع اسیلوسکوپ اجازه به دنبال کردن الگویی می دهد که معمولا در کسری از ثانیه محو می شود ولی برای چند دقیقه یا بیشتر روی صفحه ی نمایش باقی می ماند .

نوع دیجیتالی

با آنکه دستگاه های آنالوگ به طور مداوم از ولتاژ های در حال تغییر استفاده می کنند ، دستگاه های دیجیتال از اعداد باینری استفاده می کنند که با نمونه های ولتاژ مطابقت دارند .

نوع سیگنال مخلوط

یک اسیلوسکوپ سیگنال مخلوط ( یا MSO ) دارای دو نوع ورودی است ، یک تعداد کانال های کوچک آنالوگ ( معمولا دو یا 4 ) ، و یک تعداد بزرگتر از کانال های دیجیتال ( معمولا 16 عدد ) .

نوع دامنه مخلوط

در یک اسیلوسکوپ دامنه مخلوط ( MDO ) شما یک پورت ورودی RF اضافی دارید که به داخل یک بخش تحلیل گر طیف می رود .

نوع دستی

اسیلوسکوپ دستی برای بسیاری از کاربرد های خدمات میدانی و آزمایش مناسب هستند . امروزه ، یک اسیلوسکوپ دستی معمولا یک اسیلوسکوپ نمونه گیری دیجیتال ، با استفاده از یک صفحه ی نمایش کریستال مایع است.

نوع مبتنی بر PC

یک نوع جدید این دستگاه در حال پدیدار شدن است که از یک بورد کسب سیگنال تخصصی ( که می تواند یک دستگاه USB خارجی ، یا یک کارت ISA یا PCS اضافه شده ی داخلی باشد ) تشکیل شده است .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع اسیلوسکوپ

 

 

قیمت اسیلوسکوپ

برای اطلاع از قیمت اسکوپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است