ارائه دهندگان این محصول 


شرکت تجهیـــز یــار

شرکت تجهیـــز یــار

عملکرد سنسور اکسیژن متر

از  سنسور های لامبدا برای کاهش صدور گاز های گلخانه ای وسایل نقلیه استفاده می شود، بواسطه مطمئن شدن از این امر که موتور ها سوخت خود را به صورت پاک و موثری می سوزانند. روبرت بوش GmbH اولین سنسور اکسیژن متر لامبدا را در سال 1976 معرفی کرد و در همان سال برای اولین بار توسط شرکت های خودروسازی وولوو و Saab مورد استفاده قرار گرفت. این سنسور ها در آمریکا حدود سال 1979 مورد استفاده قرار گرفتند و قرارگیری آن ها در مدل های ماشین های بسیاری از کشور های اروپایی در سال 1993 به صورت الزامی در آمد. بواسطه اندازه گیری نسبت اکسیژن در گاز باقی مانده ی اگزوز ( گاز خروجی باقی مانده ) و بواسطه آگاهی از حجم و دمای هوای ورودی به سیلندر به همراه موارد دیگر، یک واحد کنترل موتور ( ECU ) می تواند از جداول ارجاعی برای مشخص سازی میزان سوخت مورد نیاز برای سوختن در نسبت استوکیومتری ( نسبت 14.7:1 حجم هوا : سوخت برای گازوئیل ) استفاده کند تا مطمئن شود عمل احتراق به صورت کامل صورت می پذیرد.

سنسور اکسیژن متر

عنصر سنسور اکسیژن متر یک استوانه ای چینی است که درون و برون آن با الکترود های پلاتینی مخلخل روکش گذاری شده است، کل این مجموعه توسط یک گاز ( gauze ) فلزی حفاظت می شود. عملکرد آن براساس اندازه گیری تفاوت در اکسیژن بین گاز  خروجی و هوای خارج است و یک ولتاژ یا تغییراتی در مقاومتش، براساس تفاوت بین این دو، ایجاد می کند.
این سنسور ها تنها زمانی که تقریبا در دمای 316 درجه سانتیگراد ( 600 درجه فارنهایت ) گرم شوند عمل می کنند، بنابراین اکثر سنسور های لامبدای جدید تر دارای عناصر گرم کنندگی هستند که در چینی قرار گرفته است و باعث می شوند دمای راس چینی بسیار سریع بالا رود. سنسور های قدیمی تر، که فاقد عناصر گرم کنندگی هستند، در نهایت توسط اگزوز گرم می شوند، ولی یک تاخیر زمانی بین زمانی که موتور روشن می شود و زمانی که ترکیبات در سیستم اگزوز به یک توازم دمایی می رسند، وجود دارد. طول زمان مورد نیاز برای اینکه گاز های خروجی سنسور اکسیژن متر را به دمای لازم برساند بستگی به دمای هوای محیط و شکل هندسی سیستم اگزوز داد. بدون یک هیتر، این فرآیند ممکن است چندین دقیقه طول بکشند. مشکلات آلودگی نیز وجود دارند که به این فرآیند استارت زدن آهسته ی موتور نسبت داده می شوند از جمله مشکل مشابهی که در رابطه با دمای کارکردی مبدل کاتالیزور وجود دارد.
این نوع سنسور معمولا دارای 4 سیم است که به آن متصل شده اند: دوتا برای خروجی لامبدا، و دو تا برای برق هیتر، گرچه بعضی از ماشین سازان از قالب فلزی به عنوان پایه ای برای سیگنال عنصر سنسور اکسیژن متر استفاده می کنند که دارای سه سیم است.
سنسور های قدیمی تر که به صورت غیر الکتریکی گرم می شدند دارای یک یا دو سیم بودند.

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است