ذره شمار یا پارتیکل کانتر ابزاری است که برای کشف و شمارش ذرات مورد استفاده قرار می گیرد. به واسطه ی طبیعتی که دارد ذره شمار یک ذره شمار واحدی است به این معنا که ذرات را در یک زمان کشف و شمارش می کند. 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع غبار سنج
 

 

طبیعت شمارش ذرات یا براساس تابش نور، تیرگی نور یا ایجاد تصویر به صورت مستقیم است. یک منبع نوری با شدت بالا برای روشن کردن ذرات زمانی که از میان اتاقک آشکار سازی عبور داده می شوند، استفاده می شود.

ذرات از میان منبع نوری عبور می کنند (معمولا یک نور هالوژنی یا لیزر) و اگر تابش نور استفاده شود، سپس نور هدایت شده توسط یک آشکار ساز نوری کشف می شود. اگر از ایجاد تصویر به صورت مستقیم استفاده شود، یک نور هالوژنی ذرات را از پشت در یک سلول روشن می کند در حالی که یک دوربین با قدرت بزرگ نمایی و تفکیک بالا ذرات عبوری را ثبت می کند. موارد ضبط شده سپس توسط نرم افزار کامپیوتری برای اندازه گیری ویژگی های ذرات آنالیز می شود. اگر انسداد نوری ( تیرگی ) استفاده شود، میزان نور از دست رفته کشف می شود. دامنه ی نور پراکنده شده یا نور انسداد شده سپس اندازه گیری می شود و ذرات شمارش و درون خانه های شمارش استاندارد شده جدول بندی می شوند.

شمارش ذرات به روش ایجاد تصویر به صورت مستقیم از یک دوربین با وضوح تفکیک بالا و نور برای کشف اجزاء استفاده می کند.

 

اساسا کاربرد های ذره شمار ها در سه دسته قرار می گیرند

ذره شمار های معلق

از این ذره شمار ها برای تعیین کیفیت هوا توسط شمارش و اندازه بندی تعداد اجزاء در هوا استفاده می شود. این اطلاعات در تعیین میزان اجزای درون یک ساختمان یا در هوای محیط مفید هستند. هم چنین در درک سطح تمیزی در یک محیط کنترل شده مفید است.

ذره شمار های مایع

ذره شمار مایع برای تعیین کیفیت مایع عبوری از میان آن ها استفاده می شوند. اندازه و تعداد ذرات را می توان اگر مایع به اندازه کافی شفاف باشد تعیین کرد که از آن برای کاربرد های معینی استفاده می شود. ذره شمار های مایع می توانند برای تست کیفیت آب شرب یا محلول های تمیز کنندگی ، یا تمیزی تجهیزات ژنراتور برق یا دارو های تزریقی مورد استفاده قرار گیرند.

ذره شمار های جامد

ذره شمار های جامد برای اندازه گیری ذرات خشک برای کاربرد های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. چنین کاربردی می تواند برای کشف اندازه ذرات ورودی از یک خرد کننده ی سنگ در عملیات حفر معدن باشد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع غبار سنج
 

 

قیمت ذره شمار

برای اطلاع از قیمت پارتیکل کانتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است