دستگاه ترمال سایکلر یا دستگاه pcr که اغلب اوقات پرایمر PCR یا ترمو سایکلر نیز نامیده می شود در علوم جرم شناسی و تحقیقاتی به منظور انجام تقویت DNA با استفاده از واکنش زنجیره ی پلیمراز ( PCR ) به کار گرفته می شوند . دستگاه pcr رو میزی برای استفاده ای مکرر و دئم در آزمایشگاه های حجم بالا استفاده می شوند . بعضی از مدل ها برای کار میدانی با بررسی صحنه ی جرم نیز طراحی می شوند . آن ها مقدار کمی از نمونه را در خود جا داده و منبع برق آن ها توسط یک شارژر ماشینی تامین می شود . نمونه های بارگذاری از جلو اجازه به انباشتگی می دهند تا استفاده ی بهتری از فضای میز کار شود .

نحوه کار دستگاه pcr

نمونه ها در یک میکروپلیت ژنومی ، یا پلیت PCR ، برای پردازش قرار می گیرند . گودی دستگاه pcr به نوعی طراحی شده است تا از میکروپلیت با سایز خاصی پشتیبانی کند . گرچه دستگاه های مینی pcr می توانند تا 16 خانه داشته باشند ، اکثر مدل های آزمایشگاهی دستگاه pcr چیزی بین 96 تا 384 خانه دارند . سینی های قابل تعویض به پردازش سرعت می دهند و به اپراتور ها این امکان را می دهند که پیکربندی های سینی را طبق اندازه نمونه و تعداد خانه سفارشی کنند . بعضی از مدل دارای در پوش های گرما دیده هستند تا جلوی تبخیر در حین پردازش گرفته شود.

سرعت ، به همراه زمانی که طول می کشد تا هر خانه به دمای مطلوب برسد ، بر زمان مورد نیاز برای پردازش یک نمونه اثر می گذارد و باعث می شود چنین چیزی برای آزمایشگاه های حجم بالا بسیار مهم باشد . سیستم های چرخه دمایی دیجیتالی کنترل شده توسط میکرو پردازنده اغلب اوقات قابل برنامه ریزی هستند تا توسط آن سرعت پردازش کنترل شود و امکان پردازش گروهی نمونه ها با همان شرایط فراهم باشد. زمان ، دما و گرادین های دمای قابل برنامه ریزی به اپراتور ها امکان بیشتر سفارشی کردن پردازش را طبق نیاز های خاص برای کاربرد های تحقیقاتی و جرم شناسی فراهم می سازند . ویژگهای داشتن اینترفیس کامپیوتری و گزارش گیری داده ها باعث نگاه داری طولانی مدت از سوابق و تایید اطمینان کیفیت مورد نیاز در آزمایشگاه های جرم شناسی و دیگر مجموعه هایی می شوند که پروتکل های سخت گیرانه ای دارند . بعضی از سیستم های چرخه دمایی دیجیتال می توانند اتصال زنجیره ای داشته باشند تا به یک واحد اصلی اجازه ی کنترل چندین پایگاه داده شود و آزمایشگاه ها بتوانند ظرفیت را طبق نیاز افزایش دهند و در همان حین پروتکل های پردازش پایدار را تضمین کنند .

ویژگی های که زمان خرید یک دستگاه pcr یا ترمال سایکلر باید مد نظر داشت شامل طیف دما ، حجم کار مورد انتظار ، استخراج داده ها ، اندازه ی پلیت دستگاه PCR و اندازه ی نمونه ، درپوش های گرما دیده ، پیش نیاز های منبع برق می باشد .

 

 

قیمت دستگاه pcr

برای اطلاع از قیمت دستگاه ترمال سایکلر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.9 stars
    4.9 / 5 (7 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است