دستگاه ترمال سایکلر یا دستگاه pcr که اغلب اوقات پرایمر PCR یا ترمو سایکلر نیز نامیده می شود در علوم جرم شناسی و تحقیقاتی به منظور انجام تقویت DNA با استفاده از واکنش زنجیره ی پلیمراز ( PCR ) به کار گرفته می شوند . دستگاه pcr رو میزی برای استفاده ای مکرر و دئم در آزمایشگاه های حجم بالا استفاده می شوند . بعضی از مدل ها برای کار میدانی با بررسی صحنه ی جرم نیز طراحی می شوند . آن ها مقدار کمی از نمونه را در خود جا داده و منبع برق آن ها توسط یک شارژر ماشینی تامین می شود . نمونه های بارگذاری از جلو اجازه به انباشتگی می دهند تا استفاده ی بهتری از فضای میز کار شود .

نحوه کار دستگاه pcr

نمونه ها در یک میکروپلیت ژنومی ، یا پلیت PCR ، برای پردازش قرار می گیرند . گودی دستگاه pcr به نوعی طراحی شده است تا از میکروپلیت با سایز خاصی پشتیبانی کند . گرچه دستگاه های مینی pcr می توانند تا 16 خانه داشته باشند ، اکثر مدل های آزمایشگاهی دستگاه pcr چیزی بین 96 تا 384 خانه دارند . سینی های قابل تعویض به پردازش سرعت می دهند و به اپراتور ها این امکان را می دهند که پیکربندی های سینی را طبق اندازه نمونه و تعداد خانه سفارشی کنند . بعضی از مدل دارای در پوش های گرما دیده هستند تا جلوی تبخیر در حین پردازش گرفته شود.

سرعت ، به همراه زمانی که طول می کشد تا هر خانه به دمای مطلوب برسد ، بر زمان مورد نیاز برای پردازش یک نمونه اثر می گذارد و باعث می شود چنین چیزی برای آزمایشگاه های حجم بالا بسیار مهم باشد . سیستم های چرخه دمایی دیجیتالی کنترل شده توسط میکرو پردازنده اغلب اوقات قابل برنامه ریزی هستند تا توسط آن سرعت پردازش کنترل شود و امکان پردازش گروهی نمونه ها با همان شرایط فراهم باشد. زمان ، دما و گرادین های دمای قابل برنامه ریزی به اپراتور ها امکان بیشتر سفارشی کردن پردازش را طبق نیاز های خاص برای کاربرد های تحقیقاتی و جرم شناسی فراهم می سازند . ویژگهای داشتن اینترفیس کامپیوتری و گزارش گیری داده ها باعث نگاه داری طولانی مدت از سوابق و تایید اطمینان کیفیت مورد نیاز در آزمایشگاه های جرم شناسی و دیگر مجموعه هایی می شوند که پروتکل های سخت گیرانه ای دارند . بعضی از سیستم های چرخه دمایی دیجیتال می توانند اتصال زنجیره ای داشته باشند تا به یک واحد اصلی اجازه ی کنترل چندین پایگاه داده شود و آزمایشگاه ها بتوانند ظرفیت را طبق نیاز افزایش دهند و در همان حین پروتکل های پردازش پایدار را تضمین کنند .

ویژگی های که زمان خرید یک دستگاه pcr یا ترمال سایکلر باید مد نظر داشت شامل طیف دما ، حجم کار مورد انتظار ، استخراج داده ها ، اندازه ی پلیت دستگاه PCR و اندازه ی نمونه ، درپوش های گرما دیده ، پیش نیاز های منبع برق می باشد .

 

 

قیمت دستگاه pcr ؛

برای اطلاع از قیمت دستگاه ترمال سایکلر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.9 stars
    4.9 / 5 (5 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است