پنترومتر دستگاهی است که از آن برای تست مقاومت ( توان ) یک ماده استفاده می شود .

جنبه های کاربردی پنترومتر

خاک

مدل های گوناگونی از پنترومتر در بازار وجود دارد که طراحی آن ها به منظور به کار بردن از این دستگاه بر روی خاک بوده است . آن ها اغلب اوقات دارای ظاهری به شکل مخروط یا گرد هستند . این دستگاه آزمایشگاهی بر روی نمونه ی آزمایش انداخته یا از میان آن عبور داده می شود و عمق حفره ی شکل گرفته را مورد اندازه گیری قرار می دهد . اندازه گیری ها تعیین می کنند که آیا خاک به میزان کافی برای امر جاده سازی قوی است یا خیر . دانشمندان  از این ابزار  آزمایشگاهی برای اندازه گرفتن این که میزان رطوبت خاک چه مقدار است نیز استفاده می کنند. از این دستگاه ها توسط کاوش گر های فضایی به عنوان مثال کاوش گر کاسینی- هویگنس به منظور اندازه گیری میزان رطوبت در خاک دیگر سیاره ها استفاده می شوند . علاوه بر این از این دستگاه در علم یخبندان شناسی ، در رابطه با اندازه گیری توان و طبیعت موادی که یک توده یخ در بستر خود دارد ، استفاده می شود .

هم چنین این دستگاه در مسابقات طولانی تر حرفه ای بازی کریکت به کار گرفته می شود تا به دنبال آن بررسی شود آیا زمین کریکت مورد نظر برای مسابقه ای که احتمالا تا چندین روز طول  می کشد ،دارای شرایط لازم است یا خیر.

گیاه شناسی

پنترومتر ممکن است در علم گیاه شناسی برای تعیین میزان سفتی یک برگ با اندازه گیری نیروی لازم برای شکل دادن یک سوراخ با اندازه ی معین در بین آن ، استفاده شود .

پنترومتر ها ممکن است هم چنین برای اندازه گیری سفتی سیب ها و دیگر میوه های سخت به کار گرفته شوند .

انواع مدل های پنترومتر

پنترومتر های استاتیک

گروه فشار ، که از دو اهرم هیدرولیک به وجود آمده است ، به منظور هدایت مخروط نفوذ به درون خاک به کار گرفته می شوند. دستگاه مربوطه مقاومت در برابر نفوذ اعمال شده به روی خاک را اندازه گیری می کند . داده های به دست آمده در این چنین آزمایشی به منظور مشخص سازی سریع و قابل اطمینان ویژگی های هندسی خاک استفاده می شوند .

پنترومتر های پویا ( دینامیک )

یک چکش با سقوط دایم آزاد به منظور هدایت مخروط نفوذ به درون خاک به کار گرفته می شود . تعداد ضربه هایی که برای راندن مخروط به میان خاک در یک عمق داده شده نیاز است ، مورد ثبت قرار می گیرد .

پنترومتر جیبی

پنترومتر جیبی به عنوان ابزار سبک وزنی برای استفاده توسط پرسنل میدانی به منظور بررسی گروه بندی بصری خاک ها به کار گرفته می شود . از آن می شود برای تعیین این که آیا دیواره های جانبی حفاری نیاز به شمع زنی دارند یا خیر استفاده کرد ، که چنین کاری بر پایه ی دسته بندی های  انجام شده ی خاک های چسبناک به وسیله ی OSHA ، صورت می گیرد .

قیمت پنترومتر ؛

برای اطلاع از قیمت پنترومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است