پمپ پریستالتیک نوعی پمپ جایگزین مثبت است و برای پمپ کردن شکل های مختلف سیالات استفاده می شود . سیال درون لوله ای قابل انعطاف از پمپ در حال گردش جریان می یابد . جنس  لوله از پلی وینیل کلرید ( پی وی سی ) ، لاستیک سیلیکون و فلوروپلیمر است . در قسمت بدنه این پمپ یک روتور دارای غلطک در حال گردش به چشم می خورد به صورتی که غلطک ها به هنگام گردش از روی لوله ی قابل انعطاف عبور می کند و باعث اعمال فشار بر روی آن می شود . فشار ایجاد شده سبب حرکت سیال درون لوله به شکل دوره ای یا پریستالیک ( همانند با آن چه در دستگاه گوارش انجام می گیرد ) می شود . برای روان بودن حرکت غلطک ها و کاهش میزان اصطکاک و حرارت به وجود آمده از مواد لیز کننده در محفظه ی روتور استفاده می شود .

مدل های مختلف پمپ پریستالتیک

این پمپ در سه شکل عمده مشاهده می شود که می توان به پمپ پریستالتیک 360 درجه ، پمپ پریستالتیک گردان و پمپ پریستالتیک خطی اشاره کرد . در مدل 360 درجه ، روتور دارای یک غلطک است و به شکل دایره وار به اندازه ی یک دور کامل ( 360 درجه ) لوله ی قابل انعطاف درون پمپ را دور می زند و سبب حرکت دوره ای سیال درون لوله می شود . در مدل گردان ، روتور دارای دو غلطک است که به صورت گردشی به اندازه ی نیم دور یا نیم دایره بر لوله ی قابل انعطاف فشار وارد می کند و سبب انتقال سیال درون آن می شود .

استفاده از پمپ پریستالتیک

کاربرد های متعددی برای پمپ پریستالتیک در محیط آزمایشگاه به چشم می خورد که می توان به عنوان نمونه به استفاده از آن در کروماتوگرافی ستونی برای تزریق حلال اشاره کرد . بر خلاف سایر پمپ ها هیچ نوع تماسی بین قسمت های گوناگون پمپ با مایع وجود ندارد . به همین سبب برای انتقال مایع های استریل از این پمپ به دفعات استفاده می شود .

مدل جدید پمپ پریستالتیک را می توان بر اساس تعداد دور دقیقه ( rpm ) ، سرعت جریان سیال ( میلی لیتر در دقیقه ) و حجم سیال به بیرون راه پیدا کرده ( میلی لیتر ) تنظیم کرد . برای پمپ چندین مایع به صورت هم زمان می توان از سر پمپ چند کاناله ( از 1 تا بیش از 20 کانل ) استفاده کرد . پمپ پریستالتیک را باید به صورت دوره ای کالیبره کرد .

قیمت پمپ پریستالتیک 

برای اطلاع از قیمت پمپ پریستالتیک آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است