Ph متر یکی از مورد استفاده ترین تجهیزات آزمایشگاهی است. از لوازم ph متری برای اندازه گیری میزان PH یک ماده استفاده می شود.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

 

PH چیست ؟

مواد می توانند قلیایی یا اسیدی باشند. مواد اسیدی دارای عدد PH کمتری هستند در حالی که مواد قلیایی عدد PH بالاتری دارند. میزان PH از 0 تا 14 است و مواد دارای Ph 7 خنثی در نظر گرفته می شوند به طوری که آب خالص دارای این مقدار می باشد.

نحوه ی کار یک PH متر چگونه است ؟

ph متر ابزاری الکترونیکی هستند که از یک الکترود شیشه ای ( یک میله ی خاص اندازه گیری ) تشکیل شده اند که به یک وسیله ی اندازه گیری الکترونیکی متصل شده اند که PH را اندازه گیری می کند و آن را روی یک صفحه ی نمایش نشان می دهد. نحوه ی کار آن براساس اندازه گیری فعالیت PH کاتیون های هیدروژن است که حول نوک الکترود شیشه ای دارای دیواره ی نازک جمع می شوند. در نتیجه یک ولتاژ الکتریکی کم تولید می شود و PH سنج را قادر می سازد تا PH را اندازه گیری و نشان دهد.

چه کسی از لوازم PH متری استفاده می کند ؟

PH متر ها توسط شیمی دان ها ، زیست شناسان و دانشمندانی که در آزمایشگاه ها ، در کارخانه های ساخت یا مکان های تحقیقاتی کار می کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد. لوازم PH متری را می توان به منظور آزمایش میزان قلیایی بودن یا اسیدی بودن طیف وسیعی از مواد نظیر مواد شیمیایی ، آب ، غذا ها ، نوشیدنی جات ، پودر های شستشو ، صابون ها ، کاغذ و غیره به کار برد. کاغذ های PH را نیز می توان جایی که مناسب باشد استفاده کرد.
PH متر ها را می توان در طیف وسیعی از موارد کاربردی زمانی که قلیایی یا اسیدی بودن مواد بسیار مهم است به کار برد نظیر :
•    در کشاورزی ، باغبانی و باغ داری تجاری و خانگی می توان از Ph متر برای تست قلیایی یا اسیدی بودن خاک استفاده کرد. بعضی از گیاهان به خوبی در خاک های اسیدی رشد می کنند و بعضی دیگر در خاک های قلیایی رشد خوبی دارند.
•    در نگه داری از استخر های شنا که یک سطح PH دقیق برای حفظ توازن صحیح آب لازم است از لوازم ph متری استفاده می شود تا به واسطه ی آن از کلر برای بهداشتی کردن آب استخر استفاده شود
•    در کارخانه پنیر نیز از  لوازم ph متری استفاده می شود از آن جایی که پنیر تنها در محدوده ی پایینی از PH به خوبی جا می افتد و طعم می گیرد و بافت آن تشکیل می شود.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

قیمت لوازم ph متری

برای اطلاع از قیمت لوازم پی اچ متری می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  1 دیدگاه

  1. افسانه محمدپورفرد گفت:

   باسلام. لطفا لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی خود را ایمیل بفرمایید. ممنون