پلاریمتر یک ابزار علمی است که از آن برای اندازه گیری زاویه ی چرخش ایجاد شده توسط نور پلاریزه ی عبوری از میان یک ماده ی فعال از نظر نوری ، استفاده می شود. بعضی از مواد شیمیایی از نظر نوری فعال هستند ، و نور پلاریزه شده زمان عبور از این مواد آن ها را به چپ ( خلاف جهت عقربه های ساعت ) یا راست ( در جهت عقربه های ساعت ) می چرخاند. مقداری که بواسطه آن نور چرخش پیدا می کند با نام زاویه ی چرخش شناخته می شود.

انواع پلاریمتر ها

پلاریمتر نیمه سایه ای لارنت

زمانی که نور پلاریزه شده ی مسطح از میان تعدادی بلور عبور کند، شدت نور پلاریزه شده به سمت چپ با شدت نور پلاریزه شده به سمت راست متفاوت است و بنابراین بلور ها گفته می شود که دارای دو شاخص انکسار متفاوت هستند یعنی انکسار دوگانه دارند.

پلاریمتر Biquartez

در این نوع از پلاریمتر ها ، یک صفحه ی دو کوارتزی استفاده می شود. صفحه ی دو کوارتزی حاوی دو صفحه نیمه دایره ای شکل از کوارتز است. نیمی از آن حاوی کوارتز فعالی است که نور را به سمت راست و نیمه دیگر کوارتز فعالی که نور را به سمت چپ پلاریزه می کنند.

پلاریمتر Lippich

پلاریمتر Quartz-Wedge

پلاریمتر دستی

پلاریمتر های دستی قدیمی ترین پلاریمتر ها می باشند که نیاز داشتند که کاربر به صورت فیزیکی یک عنصر پلاریزه کننده را ( آنالیزور ) بچرخاند ، در حالی که از میان یک عنصر استاتیک دیگر ( آشکار ساز ) در حال مشاهده است. آشکار ساز در انتهای رو به رویی یک لوله ی حاوی نمونه ی فعال از نظر نوری قرار گرفته بود و کاربر از چشمان خود برای قضاوت در مورد ” هم ترازی ” زمانی که نور مشاهده می شد ، استفاده می کرد. زاویه ی چرخش سپس از یک زاویه سنج ساده که در چند درجه ای پلارایزر ثابت شده بود ، خوانده می شد.

 

پلاریمتر نیمه خودکار

امروزه پلاریمتر های نیمه خودکار وجود دارند که نیاز به آشکار سازی بصری دارند ولی از دکمه های فشاری برای چرخاندن آنالیزور استفاده می کنند و دارای صفحات نمایش دیجیتالی می باشند.

پلاریمتر تمام خودکار

مدرن ترین پلاریمتر ها تمام خودکار هستند و به سادگی نیاز به فردی برای فشار دادن یک دکمه و منتظر شدن برای بازخوانی دیجیتالی زاویه ی چرخش دارند. پلاریمتر های خودکار سریع دیجیتالی زمان اندازه گیری را بدون توجه به زوایه ی چرخش نمونه ، به یک ثانیه کاهش می دهند. به علاوه ، آن ها به عنوان مثال اجازه به اندازه گیری مداوم بررسی های جنبشی در HPLC می دهند.

قیمت پلاریمتر

برای اطلاع از قیمت پلاریمتر آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • No Rating Yet!
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است