زبری سطح که اغلب اوقات فقط زبری نامیده می شود ، جزئی از بافت سطح است . تعیین کمیت آن از طریق انحراف ها در جهت بردار نرمال یک سطح واقعی از شکل ایده آلش توسط دستگاه زبری سنج صورت می گیرد 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات زبری سنج

 

. اگر این انحراف ها زیاد باشند ، سطح زبر و در صورت کم بودن ، سطح نرم است . زبری معمولا جزء فرکانس بالا ، طول موج کوتاه یک سطح اندازه گیری شده در نظر گرفته می شود . گرچه ، در عمل اغلب دانستن هم میدان نوسان و هم فرکانس برای مطمئن شدن از این که این سطح مناسب هدف مورد نظر است ، ضروری می باشد .

زبری نقشی مهم در تعیین این امر ایفا می کند که چطور یک شیء واقعی با محیطش تعامل دارد . سطوح زبر معمولا سریع تر فرسوده می شوند و دارای ضریب اصطکاک بالاتر به نسبت سطوح نرم می باشند . زبری اغلب اوقات یک شاخص خوب به منظور نشان دادن عملکرد یک جزء مکانیکی است ، از آن جایی که بی نظمی در سطح ممکن است باعث شکل گیری نواحی برای ایجاد شکاف و خوردگی شود . از طرف دیگر ، زبری ممکن است باعث افزایش چسبندگی شود .

گرچه یک مقدار بالای زبری اغلب اوقات نامطلوب است ، کنترل آن در فرآیند های ساخت می توان مشکل و هزینه بر باشد . تشخیص زبری توسط دستگاه زبری سنج و کاهش زبری یک سطح معمولا هزینه های تولید و ایجاد آن را افزایش می دهد . این امر اغلب اوقات منجر به یک مبادله ی مزایا و معایب بین هزینه ی تولید یک ترکیب یا جزء و عملکرد آن در عمل می شود . ( به عنوان مثال باعث افزایش هزینه ها ( عیب ) ولی افزایش عملکرد ( مزیت ) شود )

زمانی که سعی در درک این داریم که یک سطح برای هدف خاصی مناسب است یا خیر ، زبری می تواند پارامتر مهمی باشد . سطوح زبر اغلب اوقات سریع تر به نسبت سطوح نرم فرسوده می شوند . سطوح زبر تر معمولا نسبت به خوردگی و شکستگی بیشتر آسیب پذیر هستند ، ولی هم چنین می توانند کمک به افزایش چسبندگی کنند . از زبری سنج  به عنوان مثال در کارگاه ها ، آزمایشگاه ها یا در مجموعه های تولید کمپانی ها ، به منظور تعیین دقیق و سریع زبری سطح یک ماده استفاده می شود .

زبری سنج عمق زبری اندازه گیری شده ( Rz ) و هم چنین مقدار میانگین زبری ( Ra ) را به میکرو متر نشان می دهد . اندازه گیری زبری یک سطح بسیار ساده است . زبری سنج  سطح را در عرض چند ثانیه اسکن کرده و مقدار زبری را به Ra یا Rz نشان می دهد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات زبری سنج

قیمت زبری سنج

برای اطلاع از قیمت زبری سنج می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است