شوری سنج دستگاهی است که برای اندازه گیری میزان شوری ، یا محتوای نمکین حل شده ی یک حلال طراحی شده است. از آنجایی که شوری هم بر روی ضریب هدایت الکتریکی و هم گرانش ویژه ی یک محلول تاثیر می گذارد ، شوری سنج اغلب اوقات از یک الکترومتر یا هیدرومتر و بعضی از وسایل تبدیل کننده ی قرائت نتیجه ی بررسی آن ها به میزان شوری ، تشکیل شده است. یک شوری سنج یا بر حسب میکرو اهم ، واحد ضریب هدایت الکتریکی ، یا به طور مستقیم برحسب میزان دانه های نمک در هر گالن کالیبره می شود.

کاربرد های دستگاه شوری سنج

ژنراتور های آب تازه ( دستگاه هایی که برای تبدیل آب دریا به آب قابل شرب استفاده می شوند ) ( تبخیر کننده ها ) از شوری سنج ها بر روی مقطر تخلیه شده استفاده می کنند تا بواسطه ی آن کیفیت آب را اندازه گیری کنند. آب به دست آمده از تبخیر کننده ها می تواند برای تامین آب قابل شرب تعیین چگالی شود ، از این نظر که آب شور مناسب شرب توسط انسان نیست.

در بعضی از کشتی ها ، مقطر دارای کیفیت فوق العاده بالا برای استفاده از دیگ های بخار نوع واتر تیوب نیاز است از آنجایی که استفاده از آب شور می تواند بسیار خطرناک باشد. شوری سنج می تواند خروجی تبخیر کننده را به صورت خودکار از آب تازه به تانک های مخزن آب جا به جا کند که این امر بستگی به کیفیت آب دارد.

نمکی بودن عبارت از شوری یا محتوای نمکین حل شده ی یک ترکیب آبی می باشد. شوری یک فاکتور مهم در تعیین بسیاری از جنبه های شیمی آب های طبیعی و فرآیند های زیستی درون آن است و یک متغیر حالت ترمودینامیکی به همراه دما و فشار می باشد که مشخصه های فیزیکی نظیر چگالی و ظرفیت گرمایی آب را کنترل می کنند.

خط مرزی محتوای شوری isohaline یا گاهی اوقات isohale نامیده می شود.

سنسور شوری

سنسور شوری به راحتی و با دقت بالا محتوای کل نمک حل شده در محلول آبی را اندازه گیری می کند. این سنسور شوری آب را نسبت به طیف وسیعی از شوری ها ، از شوری آب بسیار شور گرفته تا شوری آب اقیانوس ، و حتی محیط های فوق العاده شور اندازه گیری می کند. شما می توانید همچنین نحوه ای که شوری بر خاصیت شناوری آب تاثیر می گذارد را تحقیق کنید و مقادیر شوری را در پای رود ها که در آنجا آب تازه با آب اقیانوس مخلوط می شود بررسی کنید.

 

قیمت شوری سنج

برای اطلاع از قیمت شوری سنج آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 2.5 stars
   2.5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است