ژرمیناتور یا اتاقک رشد دستگاهی برای جوانه زدن دانه ها است. به طور معمول این ژرمیناتور ها محیطی فراهم می کنند که در آن نور، رطوبت و دما به حالت کنترل شده قرار دارند تا شرایط بهینه برای جوانه زنی دانه ها فراهم شود.

یک نوع ژرمیناتور Copenhagen یا Jacobsen tank است . دانه ها بالای کاغذ خشک کنی ژرمیناتور قرار داده می شوند که رطوبتی را نگه می دارند که توسط فتیله های ژرمیناتور از یک حمام آبی که دمای آن تنظیم شده است، جذب می شود. رطوبت درون ژرمیناتور اطراف هر دانه توسط قیف های شیشه ای و درپوشی که مخزن ( تانک ) را می پوشاند ، بالا نگه داشته می شود.

جوانه زنی فرآیندی است که در آن یک گیاه از یک دانه شروع به رشد کردن می کند . متداول ترین نمونه ی عمل جوانه زنی سبز شدن جوانه از دانه ی نهاندانگان یا بازدانگان است . علاوه بر این ، شکل گیری یک هاگ ، نظیر رشد هیف (hyphae ) از هاگ های قارچی نیز جوانه زنی به شمار می رود . بنابراین به طور کلی ، جوانه زنی را می توان به عنوان عملی در نظر گرفت که در آن چیزی شروع به رشد از چیز زنده ی کوچکی می کند .

جوانه زنی فرآیند رشد گیاهی است که درون یک دانه قرار گرفته است و منجر به شکل گیری نهال می شود . دانه ی گیاهان آوندی یک بسته ی کوچک تولید شده در یک میوه یا مخروط بعد از ترکیب سلول های تولید مثلی ماده و نر است . تمامی دانه هایی که به طور کامل نمو یافته اند حاوی یک رویان هستند و در اکثر نمونه های گیاهی بعضی از آن ها دارای اندوخته های غذایی هم هستند که در یک محیط دانه ای قرار گرفته است .

انواع جوانه زنی ( انتخاب نوع ژرمیناتور و اتاقک رشد )

دو نوع جوانه زنی وجود دارد

 • جوانه زنی Epigeal :

در این نوع جوانه زنی ، هیپوکوتیل به سرعت طویل می شود و به سمت بالا رشد می کند و باعث کشیده شدن کوتیلدون ها ( لپه ها ) می شود و در نتیجه آن ها به بالای سطح خاک هدایت می شوند . لوبیا، پنبه ، پاپایا ، کدو ، گیاه کرچک و پیاز همه این نوع جوانه زنی را دارند .

 • جوانه زنی Hypogeal :

در این نوع جوانه زنی ، اپی کوتیل طویل می شود و کوتیلدون ها زیر خاک باقی می مانند . نخود فرنگی ، انبه ، ذرت ، برج ، نخود و بادام زمینی این نوع جوانه زنی را دارند .

 

قیمت ژرمیناتور

برای اطلاع از قیمت اتاقک رشد آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است