شیکر الک آزمایشگاهی دستگاهی است که به منظور نگه داشتن و آشفته سازی گروهی از الک ها به منظور جدا سازی خاک یا دیگر نمونه مواد دانه ای به داخل ذرات اجزایش بر اساس اندازه ، طراحی شده است . گروه الک ها از چندین الک با اندازه های مختلف شکل گرفته است . الکی که دارای بزرگترین منفذ ها می باشد در بالا قرار دارد در حالی که آن الکی که کوچکترین منفذ ها را دارد در پایین دیده می شود به همراه یک سینی محکم که در زیر قرار گرفته است تا کوچکترین ذرات را در خود جمع کند . نمونه درون الک بالایی قرار داده می شود ، و همان طور که شیکر الک آزمایشگاهی نمونه را آشفته می سازد ، ذرات ، تک به تک از میان هر کدام از الک ها یکی بعد از دیگری غربال می شود به نحوی که هر کدام از آن ها ذراتی را در خود نگه می دارند که پی در پی کوچکتر می شوند .

کاربردهای شیکر الک آزمایشگاهی

آنالیز خاک یک ابزار مهم برای زمین شناسان ، کشاورزان و مهندسان عمران می باشد . این آنالیز باعث می شود داده های فوق العاده در رابطه با خاک و این که چطور ذرات خاک تحت کاربرد ها ، شرایط و استرس های مختلف واکنش از خود نشان می دهند ، به دست آید .

اطلاعات در رابطه با فشردگی خاک ، مستقر شدن ذرات در آن ، زه کشی ، سن و منشاء می توانند از آنالیز خاک نتیجه گرفته شوند و شیکر الک های آزمایشگاهی باعث می شوند این فرآیند دقیق تر و آسان تر شود .

توسط خودکار سازی و استاندارد سازی تست های شیکر الک آزمایشگاهی ، مقایسه های با مفهومی را می توان بین نمونه های خاکی به وجود آورد .

روش انتخاب شیکر الک مناسب

میزان موثر بودن هر گونه شیکر الک آزمایشگاهی مرتبط با مشخصه های ماده ای است که تحت الک شدن قرار می گیرد . حداقل اندازه ای که باید جدا شود ، مقاومت نسبت به آشفتگی و فاکتور های الکتریکی استاتیک گزینش یک شیکر را تحت تاثیر خود قرار می دهند .

به عنوان نمونه ، آنالیز شن خشک سیلیکایی برای جدا سازی تا 50 میکرون ساده است . اکثر شیکر الک های آزمایشگاهی عملکردی مناسب در این نوع محصول از خود نشان می دهند . اگر نمونه تمایل به تجمع یابی یا چسبندگی داشته باشد ، یک شیکر  الک آزمایشگاهی می تواند به گروه الک ها یک شوک دوره ای عمودی دهد تا نتایج بهتری به دست آید . اگر ماده دارای ویژگی های الکتریسیتی استاتیک بالایی باشد ، ممکن است نیاز به روش هایی نظیر غربال کردن مرطوب باشد .

زمانی که ذراتی که باید جدا شوند از 50 میکرون کوچکتر هستند ، دیگر تکنیک ها به منظور جدا سازی موفق آمیز این ذرات کوچک ممکن است نیاز باشد . استفاده از تکنیک های آشفتگی اولترا سونیک اغلب اوقات جواب می دهد . روش دیگر شامل استفاده از یک خلاء به منظور کشیدن ذرات کوچک از میان منفذ های الک می شود . چنین تجهیزات خلاء معمولا در یک زمان یک الک  از الک های شیکر الک آزمایشگاهی را تحت پردازش قرار می دهند .

هدف شیکر الک آزمایشگاهی

در معرض گذاری نمونه با تمامی منفذ های موجود در یک الک به شیوه ای که در روند عبور ذرات کوچکتر از منفذ ها سرعت ببخشد . گرچه ، همانند با اکثریت ابزار موجود در جهان ، گزینش شیکر الک های آزمایشگاهی مناسب بستگی به اندازه و مشخصه های اندازه ای که قرار است جدا شود ، دارد .

 

قیمت شیکر الک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت شیکر الک می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است