ارائه دهندگان این محصول 


 

لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر که هم چنین با نام هالوژن کوارتز، هالوژن تنگستن یا لامپ یدی کوارتز شناخته می شود یک لامپ نورانی است که دارای مقدار کمی هالوژن نظیر ید یا برومین اضافه شده است. ترکیب گاز هالوژن و رشته ی تنگستنی یک واکنش شیمیایی چرخه ی هالوژنی به وجود می آورد که تنگستن بخار شده را به داخل رشته دوباره ته نشین می کند و باعث افزایش عمر و حفظ شفافیت پوشش لامپ می شود. به همین علت، یک لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر می تواند در دمای بالاتری به نسبت لامپ های استاندارد پر شده از گاز که دارای همان میزان قدرت و عمر عملکردی است، فعالیت کند و در نتیجه تاثیر نوری بیشتر و دمای رنگ بالاتری داشته باشد. اندازه ی کوچک لامپ های هالوژنی به آن ها اجازه می دهد در سیستم های اپتیکال به هم فشرده برای پروژکتور ها و روشن سازی استفاده شوند.

در لامپ های تابان معمولی، تنگستن بخار شده اکثرا روی سطح داخلی حباب ته نشین می شود و باعث تیرگی رنگ آن می شود و رشته ی تنگستن به مرور زمان ضعیف می شود تا بشکند. ولی هالوژن یک چرخه ی برگشتی واکنش شیمیایی با تنگستن بخار شده ایجاد می کند. این چرخه ی هالوژنی حباب را تمیز نگه می دارد و باعث می شود بازده ی نوری تقریبا در سراسر عمر حباب پایدار باقی بماند.

طیف نوری لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر

نظیر حباب های نوری تابان، یک لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر طیف مداومی از نور را از ماورای بنفش نزدیک گرفته تا مادون سرخ ایجاد می کند. از آنجایی که رشته ی لامپ می تواند در دمای بالاتر به نسبت به یک لامپ غیر هالوژنی کار کند، این طیف به سمت طیف آبی جابجا می شود و نوری با دمای رنگی بالاتر و موثر تری ایجاد می کند.

لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر سقفی در بسیاری از ماشین ها استفاده می شود. نور افکن های هالوژنی برای سیستم های نور دهی بیرون از خانه و نیز برای وسایل روی آب نظیر کشتی ها برای کاربرد های تفریحی و تجاری ساخته می شوند. در چراغ های رو میزی نیز از آن ها استفاده می شود.

امنیت این لامپ ها

لامپ های هالوژنی به نسبت دیگر لامپ های معمولی تابان داغ تر می شوند چون گرما در یک سطح پوششی کوچکتری تجمع می باید و چون سطح به رشته نزدیک تر است. این دمای بالا برای عملکرد آن ها ضروری است. چون لامپ هالوژن اسپکتروفتومتر در دما های بسیار بالا عمل می کند ، می تواند خطرات سوختگی یا آتش سوزی از خود بر جا بگذارد.

لامپ هالوژن

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است