ارائه دهندگان این محصول 


 

لامپ قوسی دوتریوم ( یا به سادگی فقط لامپ اسپکتروفتومتر ) یک منبع نوری تخلیه در گاز است که در اسکپتروسکوپی اغلب زمانی که یک طیف پیوسته در ناحیه ی ماورای بنفش مورد نیاز است ، استفاده می شود.
لامپ های تخلیه ای یا ” قوس ” پلاسما که از هیدروژن استفاده می کنند به خاطر خروجی بالای اشعه ی ماورای بنفششان معروف هستند ، در مقابل بازده ی نور مرئی و مادون سرخ آن ها کم است. چنین چیزی مشابه با شعله ی هیدروژنی است. لامپ های قوسی با هیدروژن سبک معمولی ساخته شده اند و مشابه با لامپ اسپکتروفتومتر طیف بسیار مشابهی از UV فراهم می کنند و در اسپکتروسکوپی اشعه ی ماورای بنفش مورد استفاده قرار می گرفته اند. با این حال ، لامپ هایی که از دوتریوم استفاده می کنند دارای طول عمر بیشتر و یک شدت نور بیشتر در انتهای دور محدوده ی UV خود دارند که سه تا 5 برابر نسبت آن از لامپ های قوسی هیدروژنی معمولی در همان دما ، بیشتر است.
قاعده ی عملکرد
یک لامپ اسپکتروفتومتر از یک رشته تنگستن و آند قرار گرفته روی جناحین روبرویی یک ساختار جعبه مانند نیکلی تشکیل شده و به این نحو طراحی شده است تا بهترین طیف خروجی بوجود آید. بر خلاف یک حباب نور تابان ، رشته منبع نور در لامپ اسپکتروفتومتر نیست. در عوض یک قوس از رشته تا آند مشابه با فرآیند مشابهی در لامپ های قوسی ، ایجاد می شود. چون رشته قبل از عمل کردن باید بسیار داغ باشد ، قبل از استفاده به مدت تقریبا 20 ثانیه باید گرم شود. چون فرآیند تخلیه گرمای خودش را تولید می کند، بعد از اینکه عمل تخلیه شروع می شود ، هیتر خاموش می شود. گرچه ولتاژ حرارت 300 تا 500 ولت است زمانی که قوس ایجاد می شود ولتاژ به حدود 100 تا 200 ولت افت می کند.
قوس ایجاد شده دوتریوم مولکولی را که در حباب وجود دارد برانگیخته می کند تا به یک حالت انرژی بالاتر برسد. لامپ اسپکتروفتومتر سپس نور را همانطور که به حالت اولیه اش بر می گردد ، ساطع می کند. این چرخه ی مداوم منشاء تابش مداوم اشعه ی ماورای بنفش است. این فرآیند همانند فرآیند فروپاشی حالت های برانگیخته شده ی اتمی ( صدور اتمی ) نیست که در آن الکترون ها برانگیخته می شوند و سپس تابش را ساطع می کنند. در عوض یک فرآیند انتشار مولکولی است که در آن فروپاشی تابشی حالت های برانگیخته شده در دوتریوم مولکولی باعث بروز این اثر می شود. طول عمر معمولی لامپ اسپکتروفتومتر تقریبا 2 هزار ساعت است.

 

قیمت لامپ اسپکتروفتومتر

برای اطلاع از قیمت لامپ اسپکتروفتومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است