عمل خشک کردن با اسپری درایر آزمایشگاهی روش تولید یک پودر خشک از یک مایع یا یک محلول آبکی با خشک کردن سریع با یک گاز داغ است . در رابطه با خشک کردن بسیاری از مواد حساس به گرما نظیر مواد غذایی و محصولات دارویی این روش بیشتر از همه ترجیح داده می شود . یک توزیع بدون نقص اندازه ی ذرات یک دلیل برای انجام این عمل برای بعضی از محصولات صنعتی نظیر کاتالیزور ها است . هوای محیط گرما دیده نقش خشک کنندگی دارد ، گرچه اگر مایع یک حلال اشتعال پذیر نظیر اتانول یا محصول حساس به اکسیژن باشد ، نیتروژن مورد استفاده قرار می گیرد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

 

تمامی اسپری درایر ها از نوعی نازل اسپری یا اتمایزر به منظور پخش کردن مایع یا محلول آبکی استفاده می کنند . متداول ترین آن ها دیسک های گردان و نازل های چرخشی فشار بالای تک مایعی است . چرخ های اتمایزر مشخص شده است که توزیع ذرات را با اندازه های پهن تری انجام می دهد ولی هر دو روش اجازه به توزیع بی نقص اندازه ی ذرات می دهند . برای بعضی از موارد دیگر نازل های اولترا سونیک یا دو مایعی به کار گرفته می شوند . بستگی به نیاز های فرآیند ، با انتخاب های مناسب می توان قطره هایی با اندازه ای از 10 تا 500 میکرو متر دست یافت . متداول ترین کاربرد ها در محدوده ی قطره هایی با اندازه ی 100 تا 200 میکرو متر هستند . پودر خشک اغلب اوقات جریان آزاد است .

یک اسپری درایر آزمایشگاهی یک جریان مایع را گرفته و جسم حل شده یا سوسپانسیون را به عنوان یک جامد جدا و حلال را به بخار تبدیل می کند . جریان ورودی مایع از طریق یک نازل به درون جریان بخار داغ اسپری و تبخیر می شود . جامدات همان طور که رطوبت به سرعت قطره هایی کوچکی از خود بر جا می گذارد شکل می گیرند . یک نازل معمولا برای هر چه کوچک تر کردن قطره های کوچک ، به حداکثر رسانی انتقال گرما و سرعت تبخیر آب ، به کار گرفته می شود . اندازه ی قطره ها می تواند از 20 تا 80 میکرو متر باشد که بستگی به نازل دارد . دو نوع اصلی نازل دیده می شود : نازل تک مایع فشار بالا ( 50 تا 300 بار ) و نازل دو مایعی : یک مایع ، مایعی است که باید خشک شود و مایع دوم گاز فشرده شده است ( معمولا هوا در 1 تا 7 بار ) .

اسپری درایر ها بسیار سریع می توانند در مقایسه با دیگر روش های خشک کردن ، یک محصول را خشک کنند . آن ها هم چنین یک محلول ، یا محلول آبکی را به پودر خشک در یک مرحله تبدیل می کنند که می تواند بسیار مفید باشد چون فرآیند خشک کردن را بسیار ساده کرده و هزینه ها را کاهش می دهد .

کاربرد های خشک کردن با استفاده از اسپری درایر

غذا : شیر خشک ، قهوه ، چایی ، تخم مرغ ، غلات ، ادویه جات ، طعم دهندگان ، نشاسته و مشتقات نشاسته ، ویتامین ها ، آنزیم ها ، استویا ، رنگ دهندگان و غیره .

محصولات دارویی : آنتی بیوتیک ها ، ترکیبات پزشکی ، افزودنی ها .

صنعتی : رنگ دانه های رنگی ، مواد سرامیکی ،  پشتیبان های کاتالیزوری ، ریز جلبک .

نانو اسپری درایر

نانو اسپری درایر در زمینه خشک کردن با استفاده از اسپری درایر امکانات جدیدی را ارائه می دهد . ذرات را می توان با یک توزیع اندازه ی محدود از 300 تا 5 میکرو متر تولید کرد . میزان بازده تا 90 درصد بالا است و مقدار حداقل نمونه 1 میلی لیتر می باشد .

 

قیمت اسپری درایر

برای اطلاع از قیمت اسپری درایر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید 


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.1 stars
   4.1 / 5 (7 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است