استروبوسکوپ که با نام استروب هم شناخته می شود ، ابزاری است که باعث می شود یک شیء متحرک به صورت دایره ای به شکل حرکت آهسته یا ثابت به نظر آید . از یک صفحه چرخشی با اسلات ها یا حفره ها یا یک لامپ نظیر flashtube ( لوله ی حامل جرقه ی چاشنی ) تشکیل شده است که فلش های تکراری خلاصه ای از نور ایجاد می کند . معمولا سرعت استروبوسکوپ طبق فرکانس های مختلف قابل تنظیم است . زمانی که یک شیء مرتعش یا چرخان با استروبوسکوپ در فرکانس ارتعاشی اش دیده می شود ، ثابت به نظر می آید . بنابراین از استروب هم چنین برای اندازه گیری فرکانس استفاده می شود . از این قاعده برای مطالعه ی اشیاء ارتعاشی ، نوسانی ، رفت و برگشتی و چرخشی استفاد می شود . بخش های مختلف دستگاه ها و رشته های لرزشی نمونه های متداول هستند . از یک استروبوسکوپ برای تنظیم زمان احتراق موتور های احتراق داخلی استفاده می شود .

کاربرد های استروبوسکوپ

استروب ها نقشی مهم در تحقیق در رابطه با فشار های ماشین آلات در حال حرکت ، و شکل های تحقیقاتی متعدد دیگر ایفا می کنند . این ابزار قادر به غلبه بر نور محیطی و ظاهر سازی افکت های حرکت آهسته ، بدون نیاز به کار گیری از شرایط محیطی تاریک ، هستند . از آن ها به عنوان ابزار اندازه گیری برای تعیین سرعت چرخ ها استفاده می شود . از آن ها برای تنظیم زمان احتراق موتور های احتراق داخلی استفاده می شود . در پزشکی ، استروبوسکوپ ها به منظور مشاهده ی تار های صوتی برای تشخیص شرایطی به کار گرفته می شوند که باعث ایجاد دیسفونیا می شود ، بیمار شروع به زمزمه یا صحبت در یک میکروفون می کند که باعث فعال سازی این ابزار در همان فرکانس یا فرکانسی اندکی متفاوت می شود . منبع نوری و یک دوربین به منظور اندوسکوپی قرار داده می شوند .

دیگر کاربرد استروب می تواند در بسیاری از صفحات گردان گرامافون دیده شود . لبه ی صفحه ی گرامافون دارای علایمی در فواصل خاصی است تا زمانی که تحت نور فلورسنت در فرکانس های اصلی دیده شود ، مشخص کند که صفحه ی گرامافون با سرعت صحیحی در حال چرخیدن است ، از این نظر که علایم ثابت به نظر می آیند . چنین چیزی به خوبی در شرایط نوری سفید کار نمی کند ، چون لامپ های نور سفید به شکل بارزی فلش نمی زنند . به همین دلیل بعضی از صفحات گردان دارای یک لامپ نئونی یا LED در کنار صفحه ی گردان هستند ، این LED باید تحت هدایت یک ، یک سو کننده ی موج قرار گیرد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید