پمپ سرنگی یک پمپ تزریقی کوچک ( بعضی دارای قابلیت تزریق و بیرون کشیدن ) می باشد که برای به کارگیری اندک مایع ( با یا بدون دارو ) برای یک بیمار استفاده می شود یا به منظور تحقیقات بیوشیمی و شیمیایی . محبوب ترین استفاده از پمپ سرنگی در مراقبت تسکینی، برای به کار گیری مداوم دارو های مسکن و antiemetic ها ( دارو هایی که حالت تهوع و استفراغ را سرکوب می کنند ) و دیگر دارو ها می باشد. این امر جلوی بازه های زمانی که در طول آن سطوح دارو در خون بسیار کم یا بسیار زیاد است را متوقف کرده و مانع استفاده از چندین قرص می شود ( به ویژه در افرادی که دارای مشکل بلعیدن دارند ) . از آن جایی که دارو به صورت زیر پوستی وارد بدن بیمار می شود ، ناحیه ی به کار گیری از این پمپ ها عملا نا محدود است ، گرچه آماس (edema ) ممکن است باعث ایجاد تداخل در عمل بعضی از دارو ها شود .

انواع پمپ سرنگی

پمپ سرنگی تنها تزریقی

ساده ترین نوع پمپ سرنگی تزریقی یک پمپ تنها تزریقی است . یعنی شناور سرنگ به سمت جلو توسط موتور برای ارائه ی مایع هدایت می شود . در انتهای استفاده ، سرنگ باید دوباره به صورت دستی پر شده و پمپ برای استفاده ی بعدی دوباره تنظیم شود .

پمپ تزریقی / بیرون کشیدن

این نوع پمپ ها معمولا دقیقا عملکردی مشابه با یک پمپ تزریقی دارند، ولی در انتهای استفاده ، موتور برگشته و شناگر سرنگ در جهت مخالف حرکت کرده و باعث دوباره پر شدن سرنگ می شود.

این ها پمپ های بی نهایت سازگار پذیر هستند از آن جایی که می توان از آن ها تنها در حالت تزریق که فقط نیاز به تحویل مایع است استفاده کرد .

پمپ های جریان مداوم و کشیدن / هل دادن

پمپ های کشیدن / هل دادن نوعی از پمپ های به بیرون کشیدن تزریقی هستند ، به جز اینکه سرنگ ها در جهت مخالف با یک دیگر قرار دارند . یعنی یک صورت به یک طرف و دیگری به طرف دیگر است ، ولی راس های شناور های آن ها در یک مکان محکم می شوند . همان طور که یک سرنگ تزریق می کند دیگری با همان سرعت بیرون می کشد .

پمپ سرنگی فشار بالا

چون پمپ های تزریقی توسط یک رزوه ی پیچ چرخشی هدایت شده توسط یک موتور کنترل می شوند ، آن ها یک مقدار ثابت از نیروی خطی ارائه می دهند . مقدار فشار و نیرویی که به کار گرفته می شود وابسته به قطر سرنگ دارد . یک سرنگ دارای قطر کم فشار بالای بالاتر به نسبت یک سرنگ دارای قطر بیشتر ، تولید می کند .

پمپ سرعت پایین جریان

دقتی که با آن یک پمپ سرنگی تزریقی مقدار یک مایع را تحویل می دهد وابسته به یک سری فاکتور است . حرکت رو به جلوی شناور سرنگ وابسته به یک رزوه ی پیچ هدایت شده توسط یک موتور دارد . تعداد گام ها در یک چرخش موتور و استقرار رزوه ی پیچ تعیین می کند که شناور برای هر گام موتور چه قدر دور شده است .

 

 

قیمت پمپ سرنگی

برای اطلاع از قیمت پمپ سرنگی آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 3.9 stars
   3.9 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است