TDS متر ها (وسایل اندازه گیری کل نمک های حل شده) ضرورتا ولت متر های کوچکی هستند که ولتاژ ایجاد شده توسط یک سنسور را اندازه می گیرند، این کار معمولا توسط یک سری پین فلزی انجام می شود. 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع TDS متر
 

 

محلول nute ( محلول غذایی ) در TDS متر به عنوان یک الکترولیت باتری عمل می کند و پین ها نقش الکترود ها ( صفحات ) در یک باتری را دارند . تفکر پشت این کار این است که یک محلول غذایی زمانی که نمک های غذایی بیشتری در محلول وجود دارند ، دارای خاصیت هادی بودن بیشتری هستند و نمک های بیشتر در نتیجه به معنی ولتاژ بیشتر است . یک عمل ریاضی ساده در دستگاه TDS متر انجام می شود تا ولتاژ به ppm ( قسمت در میلیون ) تبدیل شود .

برای این که چنین محاسبه ی ریاضی به درستی انجام شود باید عمل کالیبراسیون به صورت صحیحی صورت گیرد تا دستگاه بتواند در برابر فاکتور های مختلف درست عمل کند . شما هر هفته یک بار نیاز به یک محلول تست برای تایید عمل دستگاه اندازه گیری TDS متر خود دارید . معمولا یک اندازه گیری واحد حدود 1500 تا 1700 ppm برای تایید عملکرد درست آن کافی است . شما نیاز به دستگاهی خواهید داشت که حداقل بتواند 0 تا 2000 ppm ( یا 0 تا 1999ppm ) را اندازه گیری کند . شما می توانید از یک وسیله ی اندازه گیری 0 تا 999 ppm اگر یک حجم یکسان از آب خالص را به نمونه خود اضافه کرده اید استفاده کنید ، فقط کافی است چیزی که دستگاه می خواند را دو برابر کنید .

وسایل دیگری هم برای اندازه گیری غلظت مواد غذایی وجود دارند . در اروپا ، EC ( هدایت الکتریکی ) ترجیح داده می شوند . واحد اندازه گیری آن ها میلی زیمنس یا mS در عوض ppm است . این واحد ها قابل تبدیل شدن به یک دیگر هستند ولی ، اکثر رفرنس ها و مقاله ی فعلی از واحد ppm استفاده می کنند .
دستگاه های اندازه گیری ضد آب گران قیمت هستند و ارزشش را دارند .

یک TDS متر کل نمک های حل شده ی ( TDS ) یک محلول را یعنی غلظت جامدات حل شده در آن را اندازه گیری می کند . از آن جایی که جامدات یونی شده ی حل شده نظیر نمک ها و مواد معدنی رسانا بودن یک محلول را افزایش می دهند ، یک TDS متر رسانایی یک محل TDS را اندازه گیری کرده و از آن TDS را تخمین می زند .

جامدات آلی حل شده نظیر قند و اجزای میکروسکوپی جامد نظیر کلوئید ها ، تاثیری بارزی بر روی رسانا بودن یک محلول ندارند و در نتیجه یک TDS متر آن ها را در نتیجه ی قرائت خود لحاظ نمی کند .

دقیق ترین راه برای اندازه گیری TDS آب در یک آزمایشگاه تبخیر آبی است که از نمک های حل شده به عنوان رسوب خارج شده و سپس وزن رسوب اندازه گیری می شود .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع TDS متر
 

قیمت TDS متر

برای اطلاع از قیمت دستگاه tds متر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است