یک دوربین حرارتی ( که هم چنین یک دوربین مادون سرخ یا دوربین تصویر برداری حرارتی نامیده می شود ) دستگاهی است که یک تصویر را با استفاده از تابش مادون سرخ شکل می دهد ، مشابه با یک دوربین معمولی که از نور محیطی برای این کار استفاده می کند . در عوض محدوده ی 400 تا 700 نانومتر دوربین نور مرئی ، دوربین های مادون سرخ در طول موج هایی تا 14 هزار نانومتر عمل می کنند . استفاده از آن ها ترموگرافی نام دارد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دروبین حرارتی

 

انواع دوربین حرارتی

دوربین های حرارتی را می توان به دو دسته ی وسیع تقسیم کرد : آن هایی که دارای آشکار ساز تصویر cooled infrared هستند و آن هایی که آشکار ساز های uncooled infrared دارند.

آشکار ساز های cooled infrared

دوربین حرارتی دارای این نوع آشکار ساز ها معمولا در یک جعبه خلا ایزوله یا Dewar قرار دارند و در دما های زیر صفر خنک می شوند . خنک سازی برای عملکرد مواد نیمه هادی استفاده شده ضروری است . دما های عملکردی معمول در این روش از 4k تا دقیقا کمتر از دمای اتاق است که بستگی به تکنولوژی آشکارگر دارد. اکثر آشکار ساز های خنک شده ی مدرن در محدوده ی دمایی بین 60 k  تا 100 k کار می کنند که بستگی به سطح عملکرد و نوع آشکار ساز دارد.

 

آشکار ساز های Uncooled infrared

دوربین حرارتی غیر خنک شده از یک سنسور استفاده می کند که در دمای محیطی عملکرد دارد یا سنسوری که در یک دمای نزدیک به دمای محیط با استفاده از عناصر کوچک کنترل کننده ی دما پایدار شده باشد . آشکار ساز های غیر خنک شده ی مدرن همگی سنسور هایی را به کار می گیرند که براساس تغییر در مقاومت ، ولتاژ یا جریان زمان گرم شدن توسط تابش مادون سرخ ، عمل می کنند . این تغییرات سپس مورد اندازه گیری قرار گرفته و با مقدار دمای عامل سنسور مورد قیاس قرار می گیرد .

سنسور های مادون قرمز خنک نشده را می توان در یک دمای عملکردی پایدار کرد تا مقدار نویز ( پارازیت موجود در تصویر ) کاهش یابد ولی آن ها در دما های پایین خنک نمی شوند و احتیاج به خنک کنندگان حجیم و گران قیمت ندارند . چنین چیزی باعث می شود دوربین های مادون سرخ کوچکتر و کم هزینه تر باشند . گرچه ، کیفیت تصویر و رزولوشن آن ها به نسبت آشکار ساز های خنک شده کمتر است . چنین چیزی به علت تفاوت در فرآیند ساخت آن ها است که به علت تکنولوژی موجود فعلی محدود می شود .

کاربرد های دوربین حرارتی

در ابتدا تولید دوربین حرارتی به منظور استفاده ی ارتش در جنگ کره بوده است ولی به مرور در دیگر زمینه ها از جمله پزشکی و باستان شناسی نیز از دوربین های حرارتی استفاده شده است . همین اواخر کاهش قیمت ها باعث شده است امکان استفاده از تکنولوژی مشاهده براساس مادون قرمز وجود داشته باشد . اپتیک های پیشرفته و اینترفیس های پیچیده ی کامپیوتری به صورت مداوم در حال افزایش تطبیق پذیری و تنوع استفاده از دوربین های حرارتی می باشند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع دروبین حرارتی

 

قیمت دوربین حرارتی

برای اطلاع از قیمت دوربین مادون سرخ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است