ترمو هیدروگراف یک ثبت کننده داده ها روی نمودار ( یا چارت ) است که هم دما و هم رطوبت ( یا نقطه ی شبنم ) را اندازه گیری و ثبت می کند . دستگاه های مشابهی که تنها یک پارامتر را ثبت می کنند برای دما ترموگراف و برای رطوبت هیدروگراف نام دارند . یک نوار دو فلزی برای دما و یک دسته موی انسان برای رطوبت به کار گرفته می شود .

اجزای ترموگراف

دارای یک قلم قرمز و یک قلم آبی برای ثبت موارد قرائت شده است . یک ترموگراف معمولا با قلمی دیده می شود که دما را روی یک استوانه ی گردان ثبت می کند . قلم در انتهای یک اهرم ( بازو ) است که توسط یک نوار دو سر فلزی از نوع فلز حساس به دما کنترل می شود که به دنبال تغییر دما خم می شود . ترموگراف دما و رطوبت یک دستگاه دقیق و قابل اعتماد برای اندازه گیری دمای هوا و میزان رطوبت نسبی هوا است و این موارد را به صورت مواد ثبت شده ی گرافیکی نشان می دهد به طوری که این دو چیزی که اندازه گیری می شوند به طور همگام شده با هم ثبت می شوند تا داده های ثبت شده روی یک چارت ( نمودار ) که براساس دما و رطوبت مقیاس گذاری شده باشد به نمایش آیند .

اقتصادی ، قابل اعتماد و جمع جور بودن این ابزار باعث می شود که این ترموگراف های دما و رطوبت برای بایگانی ها ، موزه ها ، گالری ها ، کتابخانه ها ، آزمایشگاه ها ، انبار ها ، ذخیره ی کاغذ ، هواشناسی ، اتاق های چاپ یا کامپیوتر انتخاب ایده آلی باشند و تغییرات دما و رطوبتی را در بازه های زمانی 1 ، 7 یا 31 روزه ثبت کنند . سنسور های اندازه گیری یک دسته موی طبیعی برای رطوبت هستند که بهتر است به منظور استفاده در محیط داخل استفاده شوند و هم چنین بهتر است یک سنسور صفحه ای دو فلزی برای دما به کار گرفته شود ، ثبت دما را می توان براساس چرخه ی خواندن آمار به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه تنظیم کرد که این چرخه توسط حرکت چرخ های یک ساعت کوارتز الکتریکی ایجاد می شود و بسیار دقیق است .

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید