تیشو پروسسور یا آنالایزر بافت دستگاه هایی هستند که عمل ثابت سازی ، آب گیری ، تمیز کردن نمونه های بافتی را به منظور کمک به حفظ درست بودن ساختار ترکیبات سلولی آن ها برای بررسی زیر میکروسکوپ نوری یا الکترونی ، خودکار می سازند . در فرآیند های جا به جایی سبد بافت ، معرف ها و پارافین در حمام ها – معمولا بشر های شیشه ای ، سرامیکی ، یا پلاستیکی نگه داشته می شوند که یا به ترتیب در زیر نمونه یا به شکل دایره ای زیر یک حامل پشتیبانی شده توسط یک میله ی مستر ( master shaft ) مرکزی ، قرار داده می شوند . بافت ها در ساختار های جعبه ای کوچک سوراخ شده به صورت فردی در داخل تیشو پروسسور قرار داده می شوند ، که هر کدام از آن ها در یک سبد بافتی بزرگتر سوراخ شده قرار داده می شود ، که سپس به موتوری متصل می شود که حامل را هدایت می کند و کنترل آن توسط تایمری صورت می گیرد .

حامل سبد را به سمت هر معرف جا به جا می کند ، که وارد سبد می شود . تیشو پروسسور های محفظه ثابت محفظه را با نگه داشتن نمونه با معرف های ثابت کننده ، معرف های آب گیر ، معرف های تمیز کننده و اگر لازم باشد فرو بردن در مایعات ، پر و خالی می کند . پمپ های کوچک اضافه می شوند و مایع را از محفظه بیرون می کشند ، بعضی از واحد ها از خلاء به منظور پر کردن محفظه و ایجاد فشار برای خالی شدن محفظه و fluid line ها ( خط مایع ) ، استفاده می کنند .

” تیشو پروسسینگ ” توصیف کننده ی مراحلی از تیشو پروسسور می باشد که به منظور استفاده از بافت انسانی یا حیوانی لازم می باشند ، از عمل تثبیت سازی گرفته تا مرحله ای که آن جا به طور کامل با یک موم هیستولوژی مناسب تحت نفوذ قرار می گیرند و می توانند به منظور برش قسمت بر روی میکروتوم آماده شوند .

تیشو پروسسور به چند طریق انجام میشود

تیشو پروسسینگ را می توان به صورت دستی انجام داد ( پروسسینگ دستی ) ، ولی زمانی که باید با چندین نمونه سر و کار داشت استفاده از یک دستگاه خودکار تیشو پروسسور امری ساده تر و راحت تر و کارآمد تر می باشد . این دستگاه ها از زمان دهه ی 40 به چشم می خورند و به مرور زمان برای استفاده ی امن تر ، کنترل تعداد نمونه های بیشتر ، پروسس کردن سریع تر و ایجاد نتایجی با کیفیت تر ، تغییر یافته اند . تیشو پروسسور ها به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند ، دستگاه های انتقال – بافت ( یا “پایین آوردن و غوطه ور کردن ” ) که در آن ها نمونه ها از یک ظرف به ظرف دیگر به منظور پروسس انتقال داده می شوند ، یا انواع انتقال مایع ( یا ” محصور ” ) که در آن ها نمونه ها در یک محفظه ی پروسس واحد نگه داشته یا چرخانده می شوند و مایعات به سمت درون و یا بیرون اگر لازم باشد پمپ می شوند . اکثر پروسسور های مدرن انتقال – مایع دما های بالا ، چرخش موثر مایع و چرخه های اعمال شده ی فشار / خلاء را برای بهتر کردن عمل پروسس و کاستن زمان های پروسس ، به کار می گیرند .

 

قیمت تیشو پروسسور

برای اطلاع از قیمت آنالایزر بافت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است