تیتراتور دستگاهی است که به منظور خودکار سازی فرآیند مشخص سازی غلظت های نامشخص یک محلول ، براساس غلظت مشخص یک محلول دیگر ، به کار گرفته می شود . این ابزار به شکل سیستم های ساده به کار برده شده در آنالیز های معمول آزمایشگاهی هستند تا مدل های پیشرفته ای که به صورت کاملا خودکار و قادر به انجام انواع مختلف تیتراسیون ها به صورت همزمان می باشند .
در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت و انواع دستگاه تیتراتور آزمایشگاهی می توانید از طریق فرم ثبت درخواستی که در پایان همین مقاله قرار دارد درخواست خود ثبت کنید تا شرکت عرضه کننده این محصول با شما مستقیما تماس بگیرد

بررسی های سیستم های تیتراسیون / تیتراتور ها در زیر آورده شده است

اصول اندازه گیری تیتراتور پتانسیل سنجی خودکار KEM

با استفاده از واکنش دائم بین ماده ای که باید در نمونه اندازه گیری شود و ماده ای که غلظت آن مشخص است ، توسط اندازه گیری مقدار مصرف معرف زمانی که غوطه ور می شود ، می توان نتیجه گرفته که چه میزان از ماده ی اندازه گیری شونده در نمونه وجود دارد .
در آنالیز دستی ، محلول شاخص به منظور مشخص سازی نقطه ی پایانی بر اساس تغییر رنگ به کار گرفته می شود . با یک تیتراتور ، تغییر پتانسیل سنجی ( pH ) از قطب الکتریکی به منظور مشخص سازی نقطه ی پایانی استفاده می شود .

انواع تیتراسیون

تیتراسیون اسید – باز

به منظور مشخص سازی محتوای اسیدی خاص همانند با اسید هیدرو کلریک یا یک باز ، نظیر هیدروکسید سدیم ، در یک مایع ، شیمی دان ها از تیتراسیون اسید – باز استفاده می کنند .

تیتراسیون اکسایش – کاهش

چنین روشی که تیتراسیون کاهشی نیز نامیده می شود ، شکلی از تیتراسیون است که تکیه بر به دست آوردن یا از دست دادن الکترون ها در یک نمونه دارد تا مشخص شود نمونه حاوی چه چیزی است .

تیتراسیون رسوبی

در این نوع تیتراسیون ، یک معرف به نمونه اضافه می شود تا زمانی که واکنشی رخ داده که طی آن یک جامد یک رسوب را از نمونه شکل دهد یا از آن ریزش داشته باشد .

تیتراسیون کمپلکس سنجی

این نوع از تیتراسیون مشابه با تیتراسیون رسوبی است که در آن ته نشین هایی از جامدات به دنبال اضافه شدن معرف به وجود می آیند .

 

قیمت تیتراتور آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت تیتراتور می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است