یک آنالایزر toc از تجهیزات آزمایشگاهی است که مقدار کربن در یک نمونه آب را مشخص می سازد . به وسیله ی اسیدی کردن نمونه و آمیخته کردن نمونه با نیتروژن یا هلیم به منظور حذف کربن غیر آلی ، تنها منابع کربن آلی برای اندازه گیری باقی می ماند . این آنالایزر در دو شکل اصلی دیده می شود . یک نوع که احتراق و دیگری اکسیداسیون شیمیایی را مورد اندازه گیری قرار می دهند . از این کار به عنوان یک تست خلوص آب استفاده می شود ، چون حضور باکتری ها معرفی کننده ی وجود کربن آلی است .

اکسیداسیون یا از طریق احتراق کاتالیز شده به وسیله ی Pt توسط حرارت دادن پر سولفات صورت می گیرد یا با یک راکتور پر سولفات / UV . هنگامی که دی اکسید کربن تولید می شود ، آشکار ساز آن را اندازه می گیرد که این کار یا به وسیله ی یک سلول هادی ( اگر دی اکسید کربن آبی است ) یا توسط یک سلول مادون سرخ غیر متفرق شده ( بعد از تصفیه ی دی اکسید کربن آبی به فاز گازی ) صورت می گیرد . کشف ضریب هدایت تنها در محدوده های پایین تر TOC در آب های یون زدوده شده شایسته است ، در حالی که کشف NDIR در تمامی محدوده های TOC بهتر است . یک متغیر توصیف شده به شکل کشف هدایت سنج غشاء ( Membrane Conductometric Detection ) به اندازه گیری TOC در یک طیف وسیع آنالیزی در هم نمونه آب های یون زدوده شده و هم غیر یون زدوده شده ، اجازه می دهد . ابزار مدرن TOC با عملکرد بالا به خوبی قادر به کشف غلظت های کربن زیر 1 میکرو گرم / لیتر هستند .

عملا تمامی انواع مختلف آنالایزر toc ، دی اکسید کربن اندازه گیری کربن آلی تشکیل شده را هنگامی که کربن آلی مورد اکسایش قرار می گیرد یا زمانی که کربن غیر آلی اسیدی می شود را مورد اندازه گیری قرار می دهد .

کل کربن آلی ( TOC ) مقدار کربن پیدا شده در یک ترکیب آلی به شمار می رود و معمولا به عنوان یک شاخص غیر تعیین کننده ی کیفیت آب یا تمیزی تجهیزات ساخت دارویی به کار گرفته می شود . TOC ممکن است هم چنین به مقدار کربن آلی موجود در خاک ، یا در یک شکل زمین شناسی اشاره کند . برای رسوبات سطحی دریایی ، متوسط محتوای TOC برابر با 0.5 درصد در عمق اقیانوس و 2 درصد در امتداد کناره های شرقی است .

کاربرد های آنالایزر toc

کشف TOC یک عامل اندازه گیری شونده ی مهم به علت تاثیراتی است که ممکن است بر روی محیط ، سلامت انسان و فرآیند های تولید داشته باشد . TOC اندازه گیری غیر خاص ، بسیار حساس تمامی مواد آلی حاضر در یک نمونه محسوب می شود . در نتیجه ، از آن می شود برای منظم سازی تخلیه بار شیمیایی آلی به محیط در یک کارخانه ی تولید استفاده کرد . علاوه بر این ، مقدار اندک TOC می تواند عدم حضور مواد شیمیایی بالقوه مضر آلی در آب استفاده شده برای ساخت محصولات دارویی را مورد تایید قرار دهد . TOC هم چنین موضوع مورد توجه در زمینه ی تصفیه ی آب آشامیدنی به علت ضد عفونی کردن محصولات فرعی است .

آنالایزر toc اولین آنالیز شیمیایی است که بایستی بر روی سنگ منشا پترولیوم بالقوه در اکتشاف نفت انجام شود . انجام این کار در کشف آلاینده ها در آب آشامیدنی ، آب خنک کننده ، آب به کار گرفته شده در ساخت نیمه هادی و آب مورد نیاز برای استفاده ی دارویی بسیار اهمیت دارد . این آنالیز ممکن است یا به وسیله ی یک اندازه گیری مداوم آنلاین یا یک اندازه گیری مبتنی بر آزمایشگاه انجام شود .

قیمت آنالایزر toc

برای اطلاع از قیمت دستگاه اندازه گیری کربن آلی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را درفرم زیربرای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است