یک گشتاور سنج یا ترکمتر عبارت از دستگاهی است که برای اندازه گرفتن و ثبت گشتاور بر روی یک سیستم چرخشی ، همانند با یک موتور ، میل لنگ ، جعبه دنده ، گیربکس ، روتور ، رکاب دوچرخه به کار گرفته می شود . اندازه گیری گشتاور استاتیک کاری نسبتا بدون مشکل است . از سوی دیگر اندازه گیری گشتاور داینامیک مشکل است به این علت که معمولا به انتقال نوعی تاثیر ( الکتریکی یا مغناطیسی ) از میله ای که باید اندازه گیری شود به یک سیستم استاتیک ، لازم است .

یک راه برای انجام این کار شرایط میله یا عضو متصل به میله با یک سری از دامنه های مغناطیسی همیشگی است . ویژگی های مغناطیسی این دامنه ها بر پایه ی گشتاور اعمال شده متفاوت است و در نتیجه می تواند با استفاده از سنسور های غیر تماسی اندازه گیری شود . چنین حسگر های گشتاور magnetoelastic معمولا برای کاربرد های داخل خودرویی همانند با ماشین های مسابقه ، اتومبیل ها ، هواپیما و هاورکرافت به کار گرفته می شوند .

معمولا ، سنسور های گشتاور یا ترانسدیوسر ها از کشش سنج های استفاده شده برای چرخاندن یک میله یا محور استفاده می کنند . به این طریق ، یک وسیله برای تامین توان پل کشش سنج است و هم چنین یک وسیله برای دریافت سیگنال از محور چرخشی باید وجود داشته باشد . این امر را می توان با استفاده از حلقه های لغزان ، دور سنجی بی سیم ، یا ترنسفورمر های روتاری ، انجام داد . نمونه های جدید تر ترانسدیوسر های گشتاور سبب شایسته سازی وسایل برقی می شوند و یک مبدل A/D به میله ی چرخشی اضافه می کنند . مک ( قسمت ثابت ماشین یا مولد ) سپس سیگنال های الکتریکی را قرائت کرده و آن ها را به یک خروجی سیگنال آنالوگ سطح بالا ، نظیر +/-10VDC ، تبدیل می کند .

انواع گشتاور سنج ها :

گشتاور سنج به دو شکل مشاهده می شود : گستاور سنج های دستی یا گشتاور سنج های رو میزی . گشتاور سنج  طیفی از کاربرد های متنوع دارد . نور دستی به شکل کلی در صنعت به کار گرفته می شود در حالی که نور رومیزی ابزاری ایده آل برای محیط های آزمایشگاهی محسوب می شود . گشتاور سنج ما دارای یک پورت RS-232 به منظور انتقال داده های گشتاور به کامپیوتر شخصی یا یک کامپیوتر پرتابل است . این امکان اگر می خواهید داده ها را ذخیره کنید و بعدا آن ها را مورد سنجش قرار دهید ، بسیار کاربردی و مفید است . احتمال دیگر این است که شما قصد انجام طولانی مدت اندازه گیری ها را داشته باشید . بخش اینترفیس و نرم افزاری این ابزار دو ویژگی بسیار کاربردی هستند که در اختیار شما گذاشته می شود .

گشتاور سنج های رو میزی می توانند مجهز به یک پرینتر ( به صورت اختیاری )  باشند . شما قادر به این هستید هم چنین یک تاییده ی کالیبراسیون ISO را نیز به عنوان یک گزینه سفارش دهید . این امر این اطمینان را برای شما به وجود می آورد که این دستگاه کالیبره شده و به خوبی کار می کند از جمله اندازه گیری با انحراف های تنها کوچکی که هم چنان می توانند تحمل شوند و عملکرد های محصول را تحت تاثیر قرار ندهند . پیشنهاد ما به شما گشتاور سنج هایی است که قادر به این هستند که تا حداکثر 500 Nm را اندازه بگیرند .

قیمت گشتاور سنج ؛

برای اطلاع از قیمت ترکمتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است