موادی که توسط دستگاه کدورت سنج اندازه گیری می شوند ترکیباتی هستند که با افزودن معرف تشکیل رسوب ظریفی را می دهند. رسوب ایجاد گشته به قدری ظریف می باشد که تشکیل سوسپانسیون  کدر پایداری را می دهد. هنگامی که محلول ابر مانند در اسپکتروفوتومتر جای گیرد، نور خارج گشته از منبع انرژی تشعشعی، توسط ذرات معلق درون سوسپانسیون جذب، پخش یا از آن عبور نموده و توسط فتوسل اندازه گیری می شود. کاهش میزان نور عبور یافته ناشی از افزایش ذرات معلق بوده و متناسب با غلظت نمونه نامعلوم می باشد. کدورت سنجی از قانون بیر تبعیت نمی کند. به همین علت نیز غلظت ماده را باید با استفاده از منحنی استاندارد برای استفاده در دستگاه کدورت سنج تعیین  نمود.

معایب دستگاه کدورت سنج

کاهش نور عبور یافته، علاوه بر تعداد با اندازه ذرات شعاع نورانی نیز رابطه دارد. بنابراین اندازه ذرات نمونه استاندارد و نامعلوم جهت بدست آوردن نتایج دقیق باید شبیه هم باشند. تعداد ذرات معلق تحت تأثیر زمان بوده و در نتیجه میزان کدورت با زمان ممکن است تغییر کند. به همین علت نیز طول زمان بین تهیه نمونه و اندازه گیری آن باید جهت قابل تکرار بودن نتایج، ثابت نگه داشته شود.

کاربرد دستگاه کدورت سنج

با روش کدورت سنجی می توان پروتئین تام مایع نخاع و ادرار را اندازه گیری کرد. روش استاندارد بیوره که جهت سنجش پروتئین تام سرم ( پلاسما ) کاربرد دارد، نسبت به غلظت های پایین پروتئین در این مایعات غیر حساس است. همچنین فعالیت آنزیم های آمیلاز و لیپاز را نیز می توان با کدورت سنجی تعیین نمود. برای این منظور تغییر میزان کدورت را با هیدرولیز سوبسترا توسط اسپکتروفوتومتر اندازه گیری می نمایند. سوبستراها ( نشاسته برای آمیلاز و تری گلیسیرید برای لیپاز ) کدر می باشند. با انجام هیدرولیز از میزان کدورت کاسته خواهد شد. درجه کاهش کدورت ( کاهش جذب ) با غلظت آنزیم ارتباط مستقیم دارد.

 

قیمت کدورت سنج

برای اطلاع از قیمت توربیدومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است