یک حمام التراسونیک به سادگی یک مخزن فلزی ( فولاد ضد زنگ ) است که دارای مبدل های پیزو سرامیک می باشد که به کناره یا انتهای آن متصل شده اند. این مبدل (ترانسدیوسر ) ها دارای ویژگی خاص تغییر تقریبا فوری اندازه هستند زمانی که توسط یک سیگنال الکتریکی تحریک می شوند. زمانی که اندازه ی مبدل تحریک شده افزایش می یابد ، باعث جا به جا شدن کناره یا انتهای مخزن می شود. این امر یک موج فشرده در مایع مخزن به وجود می آورد.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع حمام التراسونیک
 

حمام التراسونیک توسط استفاده از یک ژنراتور برق که سیگنال فرکانس بالایی بیرون می دهد ، مبدل به سرعت باعث القای فشردگی و ترقیق موج ها در مایع می شود. در طول چرخه ی ترقیق مایع از هم پاشیده می شود. این امر یک حفره ی خلاء در مایع ایجاد می کند. این حفره ها به دنبال ادامه یافتن موج ها بزرگ و کوچک می شوند. زمانی که حفره به سایز معینی می رسند ( براساس فرکانس و مقدار نیروی برق سیگنال ) ، این حفره نمی تواند دیگر شکل خود را حفظ کند. حفره فرو می ریزد و شدت آن دمایی برابر با 5 هزار درجه ی سانتیگراد و جریانی از پلاسما ایجاد می کند که هر چیزی که در مخزن حمام التراسونیک قرار دارد را تحت تاثیر قرار می دهد. میلیون ها عدد از این حباب ها در هر ثانیه در یک مخزن حمام التراسونیک ایجاد و فرو می ریزند.

شیمی تمیز کننده : محیط تمیز کننده ی موثر

بسته به نوع تجهیزات تمیز کننده و سوبسترایی که برای تمیز کردن یک محلول شوینده یا محیط های آبی مشابه نیاز است می تواند به طرز چشم گیری حفره زایی را در حمام التراسونیک افزایش دهد. کم کردن کشش سطحی مایع انرژی مورد نیاز برای شکل دادن حباب ها را کاهش می دهد ، و زمانی که با ویژگی ذاتی تمیز کنندگی مایعات ترکیب می شود منجر به تمیز کنندگی عالی برای سطح کثیف شده می شود.

انتخاب محیط تمیز کننده امری مهم است. طبعیت سوبسترا و آلودگی فاکتور های کلیدی در انتخاب محیط تمیز کننده می باشند که معمولا نیمه آبی یا آبی می باشد.

دما : بهینه سازی برای حداکثر میزان تاثیر

دما هم چنین نقشی مهم در فرآیند تمیز کردن ایفا می کند. تعداد حباب های حفره زایی متناسب با افزایش دما ، زیاد می شود. این امر تا حدود دمای 60 درجه ی سانتیگراد رخ می دهد که فراتر از آن حفره زایی شروع به کاهش می کند و زمانی که مایع به نقطه ی جوش خود می رسد کاملا متوقف می شود. گرچه همان طور که دما و فشار بخار افزایش پیدا می کند ، انرژی حفره زایی در حمام التراسونیک کاهش پیدا می کند. بنابراین هرگونه محیط تمیز کننده در یک مجموعه ی دمایی بهینه حداکثر کارآیی خود را بروز می دهد.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع حمام التراسونیک
 

قیمت حمام اولتراسونیک

برای اطلاع از قیمت حمام اولتراسونیک  می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است