آون خلا یا  آون خلاء سبب می شود که خشک کردن مواد با حساسیت بسیار بالا و حلال های اشتعال پذیر به صورت بسیار امن و با سرعت بالا انجام شود . این آون ها هم چنین برای ممانعت از تجمع رسوب ، اغلب اوقات محفظه هایی از جنس فولاد ضد زنگ دارند تا پس از استفاده خنک باقی بمانند و هم چنین دوام آن ها افزایش یابد . آن ها طیف گسترده ای از کاربرد ها را شامل می شوند از جمله صنایع مواد شیمیایی ، پلاستیک جات ، دارو شناسی ، کتاب ها ، غذا و موارد متعدد دیگر . اکثر آون های خشک کننده به پنجره های شیشه ای آب دیده برای مشاهده ی محتویات درونی مجهز هستند تا به صورت امن و مداومی بتوان بر پروژه ها نظارت کرد . شما قادر به این هستید که عمل خشک کردن را با یک آون سنتی انجام دهید ، ولی انجام این کار برای تمامی کالا ها یا محصولات امن نیست و زمان بیشتری می برد ، در واقع این مدت زمان 75 درصد بیشتر است . یک آون خلاء دقیق بازه های زمانی خشک کردن سریع و گرم شدن کوتاه دارد و بنابراین کاربر نسبت به دما سطح بالایی از کنترل خواهد داشت . قرار دادن قفسه های دمایی آلومینیومی درون آون بسیار ساده و طراحی آن ها به منظور توزیع بهینه ی دمایی است .

کاربرد های آون خلاء آزمایشگاهی

آون های خلاء تجهیزات آزمایشگاهی با کاربرد های متنوع هستند که در تحقیقات آزمایشگاهی ، علوم مهندسی و صنایع مختلف به کار گرفته می شوند . یک آون خلاء خشک کننده بیشتر از همه برای فرآیند های حساس خشک کردن استفاده می شود ، همانند با خشک کردن بخش های ریز یا حذف حلال های اشتعال پذیر . این محیط دارای فشار پایین هم چنین عمل اکسیداسیون در طول خشک کردن را به حداقل می رساند . یک آون خلاء استاندارد قادر به کار کردن در بازه ی دمایی حداکثر تا 200 تا 250 درجه ی سانتیگراد است . در زمان خرید یک آون خلاء باید به دنبال وجود یک محفظه ی فشار بالای محکم ، درزبند های مهر و موم شده و پمپ باشید ، به همراه کلید های کنترلی که امکان استفاده از آن ها آسان و قابل برنامه ریزی و البته یک اینترفیس کامپیوتری نیز وجود داشته باشد . آون های خلاء خشک کننده هم چنین با امکانات پیشرفته ای موجود هستند همانند با امکان بازیافت ( ریکاوری ) حلال یا تحلیل گاز باقی مانده برای ممانعت از بیش از حد خشک شدن . به منظور خشک کردن حلال های اشتعال پذیر ، به دنبال آون خلاء امنی باشید که برای این نوع کاربرد ها مورد تایید قرار گرفته باشد .

آون خلاء خشک کن

آون خلاء های خشک کن ، از اقلام ضروری موجود در آزمایشگاه های تحقیقاتی و بالینی به شمار می روند ، که به درون یک محفظه هوای خشک را در یک بازه ی زمانی کوتاه وارد می کنند که سبب جذب رطوبت می شود . این هوا سپس فورا به وسیله ی پمپ خلاء به سمت خارج کشیده می شود . آون خلاء های خشک کن برای فرآیند های حساس خشک کردن و سایر کاربرد ها همانند با مشخص سازی محتوای رطوبتی ، آزاد سازی گاز از جامدات ، تست های پیر کردن ، صفحه گذاری ، مطالعات مقاومت شیمیایی ، خشک کردن کاغذ ، لاستیک و منسوجات ، حذف رطوبت ، استریلیزاسیون خشک ، خارج سازی گاز از مایعات ، ذخیره سازی خلاء و کنترل فرآیند الکترونیکی استفاده می شوند . یک آون خوب دارای پایداری و یکنواختی حرارتی خوب ، در کاملا جفت و جور شده بدون وجود درز و منفذ و قابلیت تنظیم سطح خلاء است . در زمان خریداری به دنبال قابلیت های اضافه ای همانند با خلاء جداگانه و سیستم خروجی ، درزبند های قالب گیری شده ی سیلیکونی گرید حرارت بالا ، دستگیره های در از نوع هل دهنده و کنترل های هیدرولیک ترومستات ، باشید . با توجه به گزینه های زیادی که موجود است امکان پیدا کردن یک واحد ساده و مطمئن با حداکثر امنیت که برای پیش نیاز های آزمایشگاهی مناسب باشد ، سخت نیست .

 آون خشک کن

در یک آون خشک کن دارای جریان هوای اجباری ، استفاده از جریان هوا به کمک وزنده سبب یکنواختی حرارتی عالی و ریکاوری سریع حرارت می شود . یک وزنده ی توربو و ترکیب موتور با وظیفه سنگین برای هدایت هوا بر روی قفسه ها و نمونه ها سبب می شود خشک کردن ، فرآیند بهبود و پخت به شکل یکنواخت و ثابت باشد . این واحد ها به ویژه به منظور خشک کرده شیشه آلات ، کربونیزاسیون اکسید و غیره ایده آل هستند .
در یک آون خلاء خشک کننده ، فرآیند های حرارتی در یک محفظه ی عمودی انجام می گیرد که در آن یک سطح مطلوبی از خلاء با به کار بردن یک پمپ خلاء خارجی استفاده شده است . با یک آون خلا کل کاربرد مورد نظر را می توان تحت خلاء صورت داد یا یک جو کنترل شده از راه ورود یک گاز خنثی می توان به وجود آورد . آون های خلاء می توانند به ممانعت از واکنش های سطحی ( نظیر اکسیداسیون ) ، آلودگی زدایی نمونه ( به عنوان مثال حذف لوبریکانت ها ) و هم چنین تسریع فرآیند های تشکیل گاز ، کمک کنند . به هنگام تعیین فرآیندی که برای آون خلاء به کار خواهید گرفت ، به یاد داشته باشید که باید اندازه ی پمپ را مناسب این کاربرد گزینش کنید . این امر نیاز به مشخص سازی صحیح اندازه ی محفظه ، سطح خلاء مورد نیاز و میزان سرعتی دارد که بایستی به سطح خلاء مورد نظر برسید .
نمونه های زیر تعدادی از مواردی هستند که در آن ها آون خلاء به کار گرفته خواهد شد .

•    تبخیر اتانول / بوتان
•    مشخص سازی سطح رطوبت
•    خارج سازی گاز از جامدات
•    تست های پیر کردن
•    صفحه گذاری
•    مطالعات مقاومت شیمیایی
•    خشک کردن کاغذ ، لاستیک و منسوجات
•    حذف رطوبت
•    استریلیزاسیون خشک
•     خارج سازی گاز از مایعات
•     ذخیره سازی خلاء
•     کنترل فرآیند الکترونیکی

قیمت آون خلاء آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت آون خلا می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است