لیست شرکت های ارائه دهنده ی این محصول


 با ذکر نام شرکت میهن آزما به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ میهن آزما برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت میهن آزما به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ میهن آزما برخوردار شوید 

یک شیکر لوله ورتکس ، دستگاهی است که به طور متداول در آزمایشگاه ها به منظور مخلوط کردن ویال های کوچکی از مایعات استفاده می شود . شیکر لوله ورتکس از یک موتور الکتریکی با میله محرکی تشکیل شده است که به صورت عمودی قرار گرفته و به یک قطعه ی لاستیکی فنجانی شکل که کمی موقعیت آن از مرکز فاصله دارد ، متصل است . به دنبال حرکت موتور ، قطعه ی لاستیکی با یک حرکت دورانی به نوسان در می آید . زمانی که لوله ی آزمایش یا دیگر ظروف مناسب آزمایشگاهی به داخل فنجان لاستیکی فشار داده می شوند ( یا لبه ی آن را لمس می کنند ) این حرکت به مایع داخلی انتقال می شود و یک نوع گرداب شکل می گیرد . اکثر شیکر لوله ورتکس ها دارای بخشی برای تنظیم سرعت های مختلف هستند و می توانند به صورت مداوم در حرکت باشند ، یا تنها زمانی که به سمت پایین به روی قطعه ی لاستیکی فشار وارد می شود ، شروع به کار کنند .

وجود شیکر لوله ورتکس ها در آزمایشگاه های زیست علمی امری معمول است . در آزمایشگاه های کشت سلول و میکروبیولوژی از آن ها می توان به منظور معلق ساختن سلول ها استفاده کرد . در یک آزمایشگاه بیوشیمی یا تجزیه از آن ها می توان به منظور مخلوط کردن معرف ها یا یک ارزیابی یا به منظور مخلوط کردن یک نمونه ی تجربی و یک رقیق کننده استفاده کرد .

یک جایگزین برای شیکر لوله ورتکس الکتریکی تکنیک ” ورتکس انگشتی ” است که در آن به شکل دستی گردابی با ضربه زدن به سمت جلو و عقب لوله ی آزمایش با انگشت یا شست دست یک فرد ایجاد می شود . چنین تکنیکی معمولا زمان بیشتری می برد و اغلب اوقات سوسپانسیون غیر مناسبی ایجاد می کند ، گرچه ممکن است در بعضی از موارد زمانی که شیکر لوله ورتکسی به چشم نمی خورد یا نیرو های درگیر در ایجاد گرداب به نمونه آسیب وارد می کنند ، استفاده از آن شایسته باشد ، ولی این تکنیک را نمی توان زمانی که کاربر با موادی سوزش آور سر و کار دارد پیشنهاد کرد . بهتر است زمان سرعت بخشیدن به امر مخلوط کردن محلول ها از این تکنیک استفاده کرد که نیاز به اعمال انرژی جنبشی لازم برای ایجاد سوسپانسیون ها ، نیست .

احتیاط های ایمنی به دنبال کار با شیکر لوله ورتکس

زمان کار با یا نزدیک به یک شیکر لوله ورتکس باید احتیاط های زیر را رعایت کرد :

  • هرگز بدون این که قسمت راسی محکم سر جای خود قرار نگرفته است کار با واحد شیکر لوله ورتکس را شروع نکنید .
  • همواره محافظ چشم نشکن را بر چشم بزنید .
  • محلول ها و مواد اشتعال پذیر را هرگز در نزدیکی میکسر مخلوط یا استفاده نکنید .
  • تنها افرادی که تخصص لازم را دارند باید به امر تعمیر بپردازند .
  • تکان دادن نمونه های خطرناک را در ظروف مناسب انجام دهید .

مراقبت و نگهداری از شیکر لوله ورتکس

بعد از هر بار استفاده ، میکسر را با یک پارچه ی نرم تمیز کنید . شیکر لوله ورتکس را درون مایعات غوطه ور نکنید یا آن ها را روی آن نریزید چون ممکن است یک نوع شوک الکتریکی ایجاد شود . هر گونه ریزش مایعات را فورا با رعایت اصول ایمنی پاک کنید . اگر نیاز باشد قسمت راسی را ابتدا بر دارید ، شیکر لوله ورتکس را از منبع برق بکشید و سپس قسمت فنجانی شکل را با نگه داشتن محکم محفظه بردارید و در همین حین راس را به سمت بالا بکشید . قسمت سر ( راسی ) را می توان با یک پاک کننده ی ملایم بعدا تمیز کرد . مطمئن شوید که قسمت سر به طور کامل قبل از قرار دادن آن روی دستگاه خشک شده باشد . مکانیسم لرزش و موتور در شیکر لوله ورتکس نیاز به روغن کاری یا رعایت اصول معمول نگهداری ندارد .

 

قیمت شیکر لوله ورتکس ؛

برای اطلاع از قیمت شیکر لوله ورتکس می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است