ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

بالن ژوژه برای تهیه محلول های دارای غلظت مشخص به کار می رود. بالن ژوژه در حجم های بین ml  4000-1 یا بیشتر در بازار موجود است و کلاس های مختلفی دارد، صحیح ترین آنها دارای کلاس NBS می باشد.

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

نکاتی در مورد بالن ژوژه :

 • در موقع استفاده از بالن ژوژه تنظیم صحیح مینیسک (meniscus) اهمیت دارد.
 • استفاده از یک کارت مقوایی که نصف آن سفید رنگ و نصف دیگر آن سیاه رنگ باشد، مؤثر است.
 • این کارت 1 سانتی متر پشت بالن ژوزه قرار داده شده، به صورتی که نیمه سفید آن بالا باشد و نیمه سیاه آن یک mm زیر مینیسک باشد، در این حالت مینیسک ایجاد یک خط سیاه نازک می کند.
 • این وسیله برای خواندن مینیسک بورت هم مناسب است.
 • بالن ژوژه و محلول، قبل از رآژنت سازی باید به حرارت اتاق رسانده شود.
 • در موقع رقیق کردن محلول ها در بالن ژوژه، مرتباً محلول را مخلوط کنید تا یکنواخت شود، بعد با دقت به حجم نهایی رسانده شود، به این ترتیب خطای افزایش یا کاهش حجم مایع در طی مخلوط کردن آن، از بین می رود.

کنترل کیفی بالن ژوژه

بالن ژوژه باید خشک و تمیز باشد.

 1. روش وزنی (Gravimetric) : بالن ژوژه خالی به دقت وزن می شود و با دقت فاقد CO2 ( آب درجه I جوشیده شده ) تا علامت کالیبراسیون پر شود، مینیسک را تنظیم کرده و وزن نهایی را یادداشت کنید. تفاوت این دو وزن، وزن آب بالن ژوژه بالن ژوژهاست. وزن را بر حسب حرارت تنظیم می کنیم ( فاکتور تصحیح ) و عدم صحت را محاسبه می کنیم. ( مشابه پیپت )
  بالن ژوژه و پیپت خطای عدم دقت ندارند.
 2. روش اسپکتروفتومتری : با پیپت و بالن ژوژه استاندارد رقت مورد نظر از رنگ را می سازیم، همین کار را با بالن مورد نظر، انجام می دهیم و جذب نوری هر دو را با اسپکتروفتومتر در طول موج مناسب می خوانیم  و عدم صحت را محاسبه می کنیم.

بالن ژوژه یا بالن حجمی (بالن حجم سنجی ) چیست؟

یک فلاسک یا بالن حجم سنج (فلاسک اندازه گیر یا فلاسک مدرج) یک قطعه از لوازم شیشه ای آزمایشگاهی است، یک نوعی از بالن یا فلاسک آزمایشگاهی که برای دربرگرفتن یک حجم دقیق در یک دمای خاص مدرج شده است.

فلاسک های حجم سنج برای رقیق سازی های دقیق و تهیه و آماده سازی محلول های استاندارد استفاده می شوند. این فلاسک ها معمولاً گلابی شکل اند، با یک تَه مسطح و تخت و از شیشه یا پلاستیک ساخته شده اند. دهانه فلاسک با یک درپوش یا کلاهک پیچی مجهز شده است، گردن فلاسک ها یا بالن های حجم سنج دراز بوده و باریک با یک حلقه و علامت درجه بندی حک شده است، علامت حجم یا مقدار مایع گنجانده شده در بالن را نشان می دهد؛ وقتی که تا آن نقطه پر شده، علامت درجه بندی شده ای است که برای “TC” یا “IN” علامت گذاری شده و در دمای   قرار دارد و در روی یک برچسب نشان داده شده است.

برچسب فلاسک نیز مقدار یا حجم اندک و جزئی، تحمل، استاندارد سازنده مربوطه و لوگوی کارخانه سازنده را نشان می دهد. فلاسک های حجم سنج با اندازه های متعدد هستند که حاوی 1 تا ml20000 مایع می باشند.
گروه یا دسته ها
استانداردهای تحمل و درجه بندی برای فلاسک های حجم سنجی در مشخصه های استاندارد زیر و عمل و تمرین ها تعریف و تعیین شده است. ASTM E288، E542، E694، ISO 1042 و GOST 1770-74. بنابراین مشخصه ها، فلاسک های حجم سنج در دو دسته مختلف قرار می گیرند.

دسته هایی با استاندارد بیشتر و بالاتر (دسته A، دسته 1، USP یا معادل آن که به کشور وابسته می باشد) که با یک علامت درجه بندی دقیق تر ساخته شده اند، دارای شماره سریال منحصر به فرد برای قابلیت پی گیری و ردیابی اند. هرجایی که لازم نیست، یک استاندارد کمتر یا پایین تر (گروه B یا معادل) برای کار آموزشی و کیفی استفاده می شود.

تغییرات جزئی یا اصلاح ها

فلاسک های حجم سنج عموماً بی رنگ اند ولی ممکن است برای ساختن ترکیبات حساس به نور چژون نیترات نقره یا ویتامین B زردِ کهربایی رنگ هستند.
یک تغییر جزئی و اصلاح فلاسک حجم سنجی برای سروکار داشتن با مقادیر زیادی از جامدات موجود است که درون آن منتقل شده اند و در یک ظرف حجم سنج حل شده است. چنین فلاسکی دارای یک دهانه پهن است و به عنوان بالن یا فلاسک حجم سنج کهل رُش معروف است.

این قبیل فلاسک حجم سنج ها کاربرد خاصی در طرز عمل و روشی برای آنالیز مقدار و محتوای قند در چغندرقند یافته شده است. در حالی که فلاسک های مرسوم دارای یک علامت و نشانه تکی هستند،  تست های حجم سنجی در شیمی غذایی و تحلیلی یا آنالیزی ممکن است دو فلاسک های حجم سنج دو علامته مخصوص را به کار گیرند که برای ادغام کردن دو مقادیر درست اندازه گیری شده، استفاده شده است.
یک نوع تخصصی از فلاسک حجم سنج فلاسک یا بالن Le chatelier (لوشاتلیه) است که برای استفاده با روش و طرز عمل حجم سنجی در تعیین ثقل مخصوص است.

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

قیمت بالن ژوژه

برای اطلاع از قیمت بالن حجمی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است