ارائه دهندگان این محصول 


کندانسور یک وسیله ای است که برای متراکم کردن و فشردن (تغییرات از یک حالت فیزیکی) یک ماده از حالت گازی اش به حالت مایع اش استفاده می شود. در آزمایشگاه، کندانسور ها عموماً در روش ها و طرز عمل هایی استفاده شده که با مایعات آلی انجام شده اند و از حالت گازی از طریق گرمادهی با یا بدون پایین آوردن فشار (به کار گرفتن خلاء) آورده شده – گویی کارردهایی در حیطه های شیمی و غیرآلی موجودند. یکی از بیشترین موارد مصرف ظرف شیشه ای برای عبور دادن یک جریان بخار از یک محفظه سرد شده مجاور طراحی شده است. در ساده ترین فرم، چنین کندانسور آی، حاوی یک لوله شیشه ای تکی با هوای بیرون است که آن را خنک و سرد می کند. یک فرم ساده دیگر، کندانسور نوع – Liebig است که مستلزم لوله های شیشه ای فشرده، یک لوله داخلی است که گازهای داغ از آن عبور می کنند، و یک لوله خروجی، یا محفظه پورت دار که از میان آن یک مایع سرد و خنک کننده می گذرد، که برای کاستن دمای گاز در داخل و برای چگالش یا تراکم سازی است.

بسته به کاربرد (ترکیبات شیمیایی که جدا شده می شوند، و دمای عملیات مورد نیاز) و مقیاس و معیار پروسه (از هر میکرولیترهای معدود تا مقیاس پروسه های دست اندرکار لیترهای بسیار) دارد و انواع مختلفی از کندانسور ها و ابزار و وسایل خنک کننده استفاده شده اند.

به موازات دیفرانسیل حرارت و ظرفیت های گرمایی مایعات خنک کننده (مثل هوا، آّ، حلال های آلی، آبکی)، اندازه سطح خنک کننده و روشی که در آن (بخار) گاز و حالت های تراکم مایع در تماس با هم برخورد می کنند، در انتخاب یا طرح یک سیستم کندانسور قطعی هستند.

انواع کندانسور ها

از قرن نوزدهم، دانشمندان طرح های خلاقانه آی را برای افزودن ناحیه سطحی تماس مایع – گاز و تبادل گرما و دما را در نظر

Liebig (straight type)

Liebig

پنداشته اند. بسیاری از انواع کندانسور های آزمایشگاهی، انواع Liebig و Allibn، انواع گراهام مارپیچی شده، انواع ساده و ساده تر Dimroth از کندانسور های انگشتی سرد وغیره که اکنون رایج اند، برای برآورده کردن نیاز کاری و عملی سطوح خنک کننده بزرگتر و جوشش کنترل شده و چگالش در روش های گوناگون که دست اندرکار تقطیر می باشند تغییر وتحول کرده اند و یک دسته خیلی زیاد از مواد برای بسته بندی کندانسور های ساده تر برای افزودن ناحیه سطحی (مثلاً پلاستیک، سرامیک و دانه ها و مهره های فلزی، حلقه ها، پشم و غیره) مطالعه و تحقیق و به کار برده شده اند.

به عبارتی، شکل و طرح های وسایل آزمایشگاهی از جمله کندانسور ها بسیار و متفاوت اند و برای پوشش دادن کم و زیاد حلال های جوش، جداسازی های ساده و پیچیده و غیره اند. چندین پروسه ی رایج و مشترک براساس تغییر حالت فیزیکی که به وسیله انواع کندانسور ها فراهم شده را می توان به آسانی توضیح داد، از جمله تبخیرسازهای ساده و “حلال عریان ازی” (برداشت و دفع عمده تمام فرارها برای ترک کردن و به جا گذاشتن حل کننده های متراکم شده حاضر در محلول اصلی که تبخیر می شود)، عملیات ری فلوکس )بازروانی)، (جایی که هدف در بر گرفتن تمام فرارهاست در حالی که یک پروسه ثابت فراهم می کند که به وسیله نقطه جوش سیستم حلالی نباشد که استفاده می شود)، و عملیات جداسازی/ تقطیر (در جایی که پلیت یا بشقابک های فرضی برای تحویل یکی از ترکیبات فرارتر از یک “مخلوط” در یک شیوه کنترل شده فراهم می شود). مسیر بخار و جریان های چگالیده در کندانسور آزمایشگاهی برای هر یک از اینها انتخاب شده ممکن است متفاوت باشد (مثلاً، در روش های بازروانی در جریان مخال، و در بسیاری از روش های تقطیر ساده در جریان موافق می باشد).

simple cold finger (short path)

simple cold finger

همان کاری که برای مسیر و هدایت جریان بهتر برای مایع خنک کننده وغیره انجام می شود. در تمام پروسه ها، انتخاب یا طرح کندانسور مستلزم آن است که دمای بخار ورودی هرگز بر کندانسور و مکانیسم خنک کننده غلبه نکند، و افت و شیب های دمایی و جریان های ماده نباشند در طی تبدیل حالت گاز – مایع جنبه های قطعی و بحرانی اند، طوری که وقتی پروسه ها در مقیاس از آزمایشگاه تا کارخانه افزایش می یابد، طراحی سیستم های کندانسور یک علم مهندسی دقیق و سخت می شود.

 

 

 

 

 

قیمت کندانسور شیشه ای

برای اطلاع از قیمت کندانسور یا مبرد آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

   

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است