ارائه دهندگان این محصول 


دو نوع تله ی دستگاه  دین استارک وجود دارد، یکی برای استفاده به همراه حلال های دارای چگالی کمتر از آب  و یکی برای استفاده به همراه حلال هایی که از آب چگالی بیشتری دارند.

عملکرد

دستگاه دین استارک در آزمایشگاه معمولا از یک قطعه شیشه‎ ای استوانه ای شکل عمودی تشکیل شده است ، و در امتداد طول آن اغلب یک بخش مدرج حجمی قرار دارد که در پایین دستگاه دین استارک شیری برای خروج مایع وجود دارد، چنین ساختاری بسیار شبیه به بورت است. بالای استوانه با انتهای کندانسور رفلاکسی  در ارتباط است. بخش برآمده از بالای استوانه دارای یک بازوی جانبی است که به سمت بالن واکنش می رود. در پایان، بواسطه پیچی که بازوی کناری به خود گرفته است انتهای دستگاه دین استارک نیز عمودی می شود. این انتها به رآکتور متصل است.
درطول واکنش بخارهای حاوی حلال واکنش و ترکیبی که باید حذف شود به خارج از بالن واکنش به سمت بالای کندانسور می روند و سپس به درون دستگاه دین استارک فرود می آیند. اینجا مایعات مخلوط نشدنی به شکل لایه های مختلف جدا می شوند. زمانی که لایه بالایی ( دارای چگالی کمتر) به سطح بازوی کناری می رسد می تواند به داخل راکتور برگردد، درحالیکه لایه پایینی در دستگاه دین استارک باقی می ماند. زمانی که سطح پایینی به سطح بازوی کناری می رسد، ظرفیت تله کامل می شود فراتر از این سطح لایه پایینی شروع به برگشتن به داخل راکتور می کند. بنابراین لازم است تا جایی که لازم است لایه پایینی را از دستگاه دین استارک خارج کرد.
خیلی کم ممکن است نمونه ای وجود داشته باشد که در آن حلال ها چگالی بیشتری از آب داشته باشند. در این مدل کندانسور ها، کندانسور دارای یک لوله در انتهای بازوی جانبی است که اجازه می دهد حلال آلی که در انتها قرار دارد به درون لوله واکنش برگردد. آب تولید شده در طول واکنش به بالای فاز آلی جریان می یابد.
از چنین نوع وسایلی در تقطیرهای آزئوتروپی استفاده می شود. یک نمونه متداول از چنین نوع تقطیری حذف آبی است که در طول یک واکنش در تولوئن در حال جوش بوجود آمده است. یک مخلوط آزئوتروپی از تولوئن و آب از واکنش به خارج تقطیر می شوند، ولی تنها تولوئن ( چگالی = 0.865 g/ml)، از آنجاییکه در بالای آب ( چگالی = 0.998 g/cm3 ) شناور می شود، به داخل بر می گردد که در پایان در دستگاه دین استارک جمع آوری می شود.
روش دستگاه دین استارک به طور معمول برای اندازه گیری محتوای رطوبتی موارد مختلف نظیر نان در صنعت مواد غذایی استفاده می شود.
از دستگاه دین استارک می توان در موارد دیگری جدا از خارج سازی ساده آب استفاده کرد. یک نمونه استری شدن بوتانل با اسید استیک است که کاتالیز آن ها اسید سولفوریک می باشد. بخار ایجاد شده حاوی 63 درصد استر، 24 درصد آب و 8 درصد الکل در دمای برگشتی است و لایه آلی در تله دستگاه دین استارک حاوی 86 درصد استر، 11 درصد الکل و 3 درصد آبی است که دوباره به کار گرفته می شود. لایه آب خلوص 97 درصدی دارد.
نمونه دیگر استری شدن (استریفیکیشن) بنزوئیک اسید و n-butanol است که در آن محصول استری به دام می افتد و بوتانول که با استر مخلوط نمی شود به داخل رآکتور بر می گردند. حذف آب در طی این استریفیکیشن ها تعادل شیمیایی را به سمت تشکیل استر تغییر می دهد.

 

قیمت دستگاه دین استارک

برای اطلاع از قیمت دین استارک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است