ارائه دهندگان این محصول 


در آزمایشگاه وسایلی که مورد استفاده قرار میگیرند از جنس شیشه ای می باشند. این شیشه آلات آزمایشگاهی با وسایل مختلفی در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند. این شیشه ها خوبی ها و بدی هایی دارند که بر آزمایشات تاثیر می گذارند. در اواسط قرن 18 لاوازیه کشف کرد که مواد شیمیایی درون شیشه آلات، ممکن است باعث حل شدن شیشه گردیده و آن را تغییر دهند. در اوایل قرن 19 استاتس اعلام کرد که موادی مانند مواد قلیایی که در ظروف آزمایشگاهی استفاده می شوند باعث از بین رفتن این ظروف می شوند.

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

سیلیکات مواد تشکیل دهنده شیشه کمپلسی می باشد. بسته به نوع آنیون سیلیکات و کاتیونی که در شیشه آلات استفاده می شود، خواص آنها نیز متغیر می باشد. هرچه شیشه خالص تر باشد بیرنگ تر و شفاف تر است. می توان شیشه را با اضافه کردن کاتیون های فلزی مانند آهن و نیکل رنگی کرد. مقاومت حرارت شیشه آلات خالص کم می باشد و حساسیت بالایی نسبت به شوک های حرارتی دارند. میتوان مقاومت حرارتی شیشه آلات را با اضافه کردن اکسید بور افزایش داد. اگرچه این کار باعث افزایش مقاومت در برابر حرارت می شود ولی تاثیری در مقاومتشان در برابر مواد قلیایی و شیمیایی دیگر ندارد. این شیشه آلات فاقد عناصری از گروه روی و فلزاتی مانند آرسنیک و آنتیموان می باشند. ضریب اتساع شیشه های بوروسیلیکات پایین می باشد و ابعاد این شیشه ها در اثر حرارت تغییر کمی پیدا می کنند و در برابر افزایش فشار مقاوم می باشند و تا دمای ششصد درجه سانتیگراد را برای مدت کمی تحمل میکنند و اگر زود سرد شوند ترک پیدا کرده و بعد از مدتی می شکنند. لوازم آزمایشگاهی شیشه ای که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند، اکثرا از جنس شیشه های بوروسیلیکات می باشند و معمولاً از نوع سدیم، آلومینیوم بوروسیلیکات به همراه دی اکسید سلیکون می باشند. این نوعت شیشه دارای مقاومتهای فیزیکی، حرارتی و شیمیایی مناسبی بوده و در مقابل خوردگی مقاوم می باشند. این شیشه فاقد روی و دیگر فلزات سنگین و شامل مقدار کمی مواد قلیایی می باشد. در برابر حرارت مقدار کمی تغییر در ابعاد آن مشاهده می شود. ضریب اتساع آن خاص بود و در برابر استریل کردن با حرارت خشک یا مرطوب مقاومت می کند.

Strain point : به بالاترین گرمایی که یک شیشه می تواند با سلامت و ایمنی کار کند گفته می شود و حداکثر حرارتی می باشد که شیشه می تواند تحمل کند. برای شیشه هایی مانند پیرکس این حرارت 515 درجه سانتیگراد می باشد. در زیر می توانید تحمل گرمایی شیشه های بوروسیلیکات رو مشاهده نمایید.

دما بر حسب درجه سانتیگراد

°C510    —    حرارتی که باعث می شود شکل شیشه بعلت استرس و حرارت عوض گردد.

°C550    —    برای از بین بردن ترک های شیشه از این حرارت استفاده می شود.

°C820    —    حرارتی که شیشه نرم و مایع می شود.

شیشه های بوروسیلیکاتی که در بازار می باشند، از انواع زیر می باشند:

1) پیرکس انگلستان

2) کیماکس – زیماکس چک

3) شات دوران آلمان

4) تی جی آی آلمان

5) برند آلمان

کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ شات دوران آلمان کاتالوگِ شیشه آلات آزمایشگاهیِ پیرکس انگلستان

قیمت شیشه آلات آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت ظروف شیشه ای آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
   5 / 5 (14 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است