قیف ایمهوف محفظه ای است که برای دریافت و پردازش فاضلاب مناسب است. ممکن است از آن برای شفاف سازی فاضلاب توسط تصفیه و رسوب سازی ساده به همراه هضم بی هوازی لجن استخراج شده ، استفاده کرد. قیف ایمهوف از یک محفظه ی بالایی تشکیل شده است که تشکیل رسوب در آن رخ می دهد و از آن خاک های جمع آوری شده از طریق مجرا های شیبی که به یک ورودی ختم می شود به درون محفظه پایینی راه پیدا می کنند که در آن لجن جمع آوری و هضم می شود. این دو محفظه به طور متفاوتی از هم جدا هستند ، به طوری که فاضلاب تنها در میان محفظه تشکیل رسوب بالایی جریان دارد و هیچ گونه جریانی از آن در محفظه هضم پایینی دیده نمی شود. اتاق پایینی نیاز به منافذ و لوله های زیست گازی مجزایی برای حذف لجن هضم شده ، معمولا 6 تا 9 ماه بعد از هضم ، دارد. تانک ایمهوف در عمل یک سپتیک تانک دو طبقه است و ساده بودن سپتیک تانک را حفظ می کند در حالیکه بسیاری از معایب آن را از بین می برد ، معایبی که تا حد زیادی از ترکیب فاضلاب تازه و لجن سپتیک در یک محفظه ، نشات می گیرند.

برای تست جامدات رسوب دهنده در آب ، فاضلاب و آب سطحی از یک قیف ایمهوف با یا بدون شیر آب ( برای کنترل جریان مایع یا گاز استفاده می شود ) استفاده می شود. حجم جامدات بعد از یک مدت زمان مشخص در انتهای یک قیف یک لیتری با استفاده از علایم مدرج ، اندازه گیری می شود.

یک قیف ایمهوف یک ابزار آزمایشگاهی بسیار مفید است.

یک قیف ایمهوف یک ابزار آزمایشگاهی بسیار مفید است.ما از آن برای مقایسه ی مقدار جامدات معلق که به شکل رسوب از مایعات خارج می شود ، استفاده می کنیم. به عنوان مثال ، از این قیف برای مقایسه ی میزان جامدات رسوب شده در صافی با استفاده از کاغذ صافی استفاده می شود.

از یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی می توان به همین شیوه طبق همان کاربردی که در بالا شرح داده شد ، استفاده کرد. مزیت قیف ایمهوف این است که استفاده از آن زمان تست میدانی در یک مکان دور بسیار راحت تر است.

یک قیف ایمهوف به سادگی یک ظرف پلاستیکی قیفی شکل است.

یک لیتر مایع را در خود نگه می دارد و جداره ی آن بر حسب میلی لیتر مدرج شده است. این قیف حدودا 35 سانتی متر طول دارد. چون قیف بسیار تیز است ، انتهای 6 سانتی متری آن تنها 20 میلی لیتر در خود نگه می دارد. در مقابل ، بالای آن 300 میلی لیتر را در خود نگه می دارد.

 

 


◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید