پیپت مدرج نوعی میکرو پیپت هستند که از یک لوله ی طویل تشکیل شده اند که روی آن ها بخش های درجه بندی شده نظیر آن چه که در بورت یا استوانه ی مدرج دیده می شود ، قرار دارد تا حجم های کالیبره شده ی متفاوت مشخص شوند. آن ها هم چنین نیاز به یک منبع خلاء دارند ، در اوایل شکل گیری علم شیمی و زیست شناسی از دهان استفاده می شد. پیپت مدرج معمولا دارای حجم های 5 ، 10 ، 25 و 50 میلی لیتری هستند. برای جلوگیری از فرو بردن تصادفی مواد بالقوه خطرناک به درون دهان ، تنوعی از پوآر ها ( مکنده ها ) ساخته شد که هم کاملا به صورت دستی و هم برقی استفاده می شدند.

در ابتدا پیپت ها از شیشه ی سودا آهکی ساخته شده بودند ، ولی در حال حاضر بسیاری از آن ها از شیشه ی بوروسیلیکات ساخته می شوند، در حالی که پیپت مدرج یک بار مصرف اغلب از پلی استایرن ساخته می شوند. پیپت مدرج اغلب به یکی دو روش مدرج می شوند:

  • مور ( Mohr ) ، پیپت های آب کشی یا به طرف عقب که دارای علامت 0 میلی لیتر درست در بالای انتهای پیپت می باشند. حجمی به درون پیپت کشیده می شود ، اغلب اوقات تا حداکثر حجم ، سپس حجم مورد نیاز به بیرون داده می شود.
  • پیپت های به طرف جلو ، سرولوژی یا فوتی که هیچ گونه علامت 0 میلی لیتری که نشان از خالی بودن پیپت داشته باشد ، ندارد. حجم مورد نیاز به درون پیپت کشیده می شود و سپس به بیرون فوت می شوند.

چرا یک پیپت حجمی دقیق از پیپت مدرج می باشد ؟

پیپت های مدرج به دقیق پیپت های حجمی نیستند ، چون هر خط مدرج شده به صورت مجزایی کالیبره نشده است ، و هر گونه نقصی در قطر داخلی تاثیر بارزی بر حجم ارائه شده می گذارد. در پیپت های حجمی ، قطر پیپت که روی آن عدد درج شده قرار دارد ، به شکل بارزی کوچک تر است ، چون اکثریت حجم آن در حباب قرار گرفته است.

تفاوت بین یک پیپت مدرج و یک پیپت حجمی چه چیزی است ؟

یک پیپت کالیبره برای کل طولی که دارد کالیبره شده است. در یک پیپت کالیبره شده ی 10 میلی لیتری شما می توانید مقادیر کمتری را اندازه گیری کنید.

یک پیپت حجمی تنها دارای یک شاخص می باشد. به عنوان مثال در یک پیپت حجمی 10 میلی لیتری ، شما می توانید تنها 10 میلی لیتر ، نه کمتر نه بیشتر ، را اندازه گیری کنید.

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

پاسخ دهید