لوله ان ام آر یا لوله NMR لوله هایی ساخته شده از شیشه با دیواره هایی نازک هستند و در امر فراهم سازی و نگهداری نمونه ها برای انجام عمل اسپکتروسکوپی رزونانس مغناطیسی هسته ای استفاده می شوند . معمولا این لوله ها دارای قطری برابر با 5 میلی متر هستند ، ولی انواع با داشتن قطر 3 و 10 میلی متر نیز وجود دارند . یکنواختی ضخامت و متوازن بودن لوله های ان ام آر دارای اهمیت بسزایی است; به این سبب که در چرخیدن با سرعت منظم ( حدود 20 هرتز ) دارای اثر است . برای جلوگیری از تبخیر حلال ، درون لوله را با درپوش پلی اتیلنی یا لاستیکی محکم آب بندی می کنند . برای کسب اطمینان بیشتر می توان پارافیلم دور درپوش پیچید .

لوله ان ام آر ریزی وجود دارد که به همراه لوله NMR با اندازه ی طبیعی استفاده می شود و لوله های شیگمی نام دارد . لوله های شیگمی برای آزمایش های NMR پروتئین با مقدار بسیار کم نمونه مناسب هستند .

نحوه شستشوی لوله ان ام آر

شستشوی لوله ان ام آر به دلیل کوچک بودن مجرای ورودی کار بسیار مشکلی است . برای رفع این مسئله بهتر است قبل از خشک شدن نمونه درون آن ها ، عمل شستشو را صورت داد . برای این که شستشو بهتر انجام شود باید از حلال مورد استفاده در تهیه و حل کردن نمونه استفاده کرد . دی کلرومتان یا استون برای این کار مناسب هستند; به این سبب که دی کلرومتان از جهت قطبیت مشابه با کلروفرم ( حلال معمول در NMR ) است و استون فراوانی از ترکیبات آلی را در خود حل می کند . امواج اولتراسونیک و لوله شوی موئی نازک برای زدودن  آلودگی های جامد مناسب هستند . گاهی اوقات لازم است لوله ها را توسطمحلول های اکسید کننده همانند با aqua regia یا piranha solution ( H2O2 / H2SO4 ) پر کرد تا تمیز شوند; البته استفاده از این محلول ها با خطراتی نیز همراه است که باید به آن ها توجه داشت ، از محلول های اسید کرومیک به دلیل باقی ماندن مقادیر کم کرومیوم پارامگنتیک درون لوله ها و امکان تداخل با آزمایش های NMR نباید استفاده کرد . پس از زدودن مواد جامد و پاک کردن اولیه با حلال ها ، سه مرتبه لوله ها را با آب مقطر و سپس استون شستشو دهید و درون آون با دمای اندک یا در مکان تمیز قرار دهید تا خشک شوند . وسیله ای وجود دارد که با استفاده از خلاء حلال یا محلول دترژنت را با فشار به درون لوله ان ام آر وارد و آن را می شوید .

قیمت لوله ان ام آر ؛

برای اطلاع از قیمت لوله NMR می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است