محل درج آگهی شما به مدت یک ماه [add_to_cart id="1170"]

پیکنومتر که با نام بطری وزن مخصوص هم شناخته می شود، دستگاهی است که از آن برای تعیین چگالی یک مایع استفاده می شود. یک پیکنومتر اغلب اوقات از شیشه، با یک درز گیر محکم شیشه ای به همراه لوله ی مویین که از میان آن عبور می کند ساخته شده است تا حباب های هوا بتوانند از میان دستگاه خارج شوند. این دستگاه باعث می شود که چگالی مایع به میزان دقیقی با مقایسه با یک مایع مناسب به عنوان مرجع نظیر آب یا جیوه با استفاده از توازن تحلیلی، اندازه گیری شود.

اگر فلاسک (بالن) که وزن می شود خالی، پر از آب و پر از مایعی باشد که چگالی نسبی آن مورد نظر است، چگالی نسبی این مایع را می توان به راحتی محاسبه کرد. چگالی ذره ای یک پودر، که برای آن نمی توان از روش معمول وزن کردن استفاده کرد را نیز می توان توسط یک پیکنومتر به دست آورد. پودر به پیکنومتر اضافه می شود، سپس وزن می شود و وزن نمونه ی پودر به دست می آید. پیکنومتر سپس با یک مایع دارای چگالی (تراکم) مشخص پر می شود، مایعی که در آن پودر کاملا غیر محلول است. وزن مایع جای گذاری شده را سپس می توان تعیین کرد و بدین وسیله چگالی نسبی پودر به دست می آید.

هم چنین یک نوع پیکنومتر به نام پیکنومتر گازی وجود دارد. این پیکنومتر، تغییر در فشار ایجاد شده را با اندازه گیری تغییر در یک حجم بسته ی حاوی یک گاز مرجع (معمولا یک محیط فلزی با حجم مشخص) با تغییر در فشار ایجاد شده توسط نمونه تحت همان شرایط اندازه گیری می کند.

 پیکنومتر گازی

پیکنومتر گازی یک دستگاه آزمایشگاهی است که برای اندازه گیری چگالی – یا دقیق تر بخواهیم بگوییم حجم – جامدات با بکار گیری یک سری از روش های جای گذاری گاز و روابط بین فشار و حجم که از آن با نام قانون بویل نامیده می شود، مورد استفاده می شود خواه این جامدات می خواهند شکل منظمی داشته باشند، یا متخلخل باشند یا غیر متخلخل، پودری، دانه دانه، یکپارچه و یا به نوعی تجزیه شده باشند. از یک پیکنومتر گازی هم چنین گاهی اوقات با نام یک پیکنومتر هلیومی نیز یاد می شود.

پیکنومتر های گازی برای تعیین مشخصات طیف وسیعی از جامدات نظیر کاتالیزور های غیر همگون، جامدات کربنی، پودری شکل، فلزی، کربنی، سرامیکی، ذرات فعال دارو سازی، سیمان و دیگر مواد ساختمانی، کف های جامد، میکرو بالن های شیشه ای، استفاده می شود.

 

 


◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاهتان را بنویسید