ارائه دهندگان این محصول 


جهت خرید این محصول می توانید درخواست تان را از طریق ایمیل یا پیامک زیر ارسال نمایید تا کارشناسان فروش در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی نمایند

ایمیل : info@Parsalab.com

پاسخگویی پیامکی و تلگرامی :  09196787718 

بالن ته گرد (که بالن ته دار – گرد، فلاسک تَه گرد، یا فلاسک های RB نامیده شده) انواعی از بالن ها هستند که دارای تَه های کروی شکل اند که به عنوان ابزار و ظروف شیشه ای آزمایشگاهی استفاده می شوند، و بیشتر برای کار شیمیایی و بیوشیمیایی اند. آنها به خاطر بی اثر بودن شیمیایی از شیشه ساخته شده اند و در روزگاران مدرن، آنها معمولاً از شیشه بروسیلیکات مقاوم به دما و گرما ساخته می شوند. حداقل یک قسمت لوله ای وجود دارد که به عنوان گردنه با یک دهانه ای در بالا و نوک آن شناخته شده است. بالن های دو یا سه گردنه نیز مرسوم و رایج اند. بالن های تَه گرد در اندازه های بسیاری از ml 5 تا l 20 ، به بازار آمده اند، با اندازه هایی که معمولاً در روی شیشه درج شده است. در ماشین ها و دستگاه های آزمایش حتی با بالن های بزرگتر مواجه شده اند.

دو انتهای گردنه ها معمولاً مخروطی شکل، اتصال های شیشه ای (گیرنده یا ماده) هستند. اینها استاندارد شده اند و می توانند هر فیتینگ (نر یا نرینه) به طور مشابه باریک شده ای را بپذیرند. Taper (تاپر) استاندارد 40/24 برای بالن های ml250 یا بزرگتر رایج و مرسوم است، در حالی که اندازه های کوچکتر چون 14 یا 19 برای بالن های کوچکتر استفاده می شوند.

به خاطر تَه گرد، حلقه های چوب پنبه ای برای راست نگه داشتن تَه گرد بالن ها لازم است، بالن های تَه – گرد عموماً از گردن به وسیله گیره هایی در محل نگه داشته می شوند.

موارد استفاده بالن ته گرد

– گرمادهی و یا جوشاندن مایع

– تقطیر

– حاوی واکنش های شیمیایی

– فلاسک یا بالن تقطیر در تبخیرکن چرخشی

تَه های گرد این انواع بالن ها/ فلاسک ها به گرمادهی یکسان و یا جوشاندن مایع اجازه می دهد. بنابراین، بالن ته گرد در کاربردهای گوناگونی استفاده می شوند. جایی که محتویات بالن گرما داده یا جوشانده شده اند. بالن ته گرد در تقطیر توسط شیمی دان ها همانند بالن های تقطیر و بالن های گیرنده برای محصول تقطیر استفاده می شوند (نمودار تقطیر را ببینید). بالن هایی با یک گردنه و ته گرد را به عنوان فلاسک ها یا بالن های تقطیر در تبخیرکننده های چرخشی استفاده می کنند.

این شکل بالن به شکستن تحت خلاء مقاوم تر است، به خاطر این که یک گوی یا جسم کروی شکل فشار را در سراسر سطح اش توزیع و پخش می کند. بالن ته گرد یا بالن های ته گرد اغب اوقات برای انجام واکنش های شیمیایی به وسیله شیمی دان ها استفاده می شوند، به خصوص برای set-ups (ایجاد) تقطیر برگشتی یا ریفلوکس و سنتز مقیاس – آزمایشگاهی استفاده می شوند. چیپ یا تراشه های جوشاندر بالن های تقطیر برای محصولات تقطیر یا واکنش های جوشیدن مواد شیمیایی اضافه شده اند که به یک محل هسته زایی یا نوکلئاسیون برای جوشیدن تدریجی اجازه می دهد. این هسته زایی از یک جوشش ناگهانی اجتناب می کند. در جایی که ممکن است محتویات از فلاسک یا بالن ته گرد در حال جوش سرریز شود. میله های همزن یا دیگر وسایل همزن مناسب فلاسک یا بالن ته گرد گاهی اوقات استفاده می شوند. بالن های ته-گرد از همزن ضعیف در مقایسه با فلاسک های ارلن مایر رنج می برند، چون که آنها نمی توانند میله های همزن بزرگ را بپذیرند و مواد در تَه بالن حبس می شود. برای یک set-up بازروانی، یک چگالنده یا (کندانسور) به وسط یا فق گردن فلاسکی متصل شده که استفاده می شود. گردن های اضافی در یک بالن ته گرد به یک همزن مکانیکی یا یک گرماسنج اجازه فرورفتن در محتویات فلاسک / بالن ته گرد را می دهد. گردن های اضافی چسبیده به قیف چکاننده اجازه می دهد تا واکنشگرها به آرامی قطره قطره ریخته شوند.

شوف بالن یا اجاق سبدی (سبد گرمکن) برقی خاصی در اندازه های گوناگون قابل دسترسند که در آنها تَه بالن ته گرد تعبیه شده طور یکه محتوایت یک بالن برای تقطیر، واکنش های شیمیایی ، جوشیدن وغیره گرما داده شود. گرمادهی نیز به وسیله غوطه ور کردن تَه بالن درون یک وان گرم، وان آب یا وان یا لگن ماسه انجام می شود. به طور مشابه ای خنک کردن را می توان با فروبردن در یک وان سرد که با آب سرد، یخ و مخلوط های اوتکتیک ، مخلوط های حلال ریخ خشک، یا نیتروژن مایع انجام داد.

 

قیمت بالن ته گرد

برای اطلاع از قیمت بالن تقطیر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.5 stars
   4.5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است