لوله سانتریفیوژ، لوله ای شیشه ای یا پلاستیکی با مقاومت بالا و دقت بالا می باشد که برای این ساخته شده اند که دقیقا در حفره های چرخان قرار گیرند. ظرفیت آن ها می تواند بسیار متفاوت باشد از 50 میلی لیتر گرفته تا ظرفیت های بسیار کمتر مورد استفاده شده در میکرو سانتریفیوژ ها که بیشتر در آزمایشگاه های زیست مولکولی مورد استفاده قرار می گیرند. میکرو سانتریفیوژ ها معمولا لوله های پلاستیکی قابل تعویض میکرو سانتریفیوژ را با ظرفیت هایی از 250 میکرو لیتر تا 2 میلی لیتر در خود جا می دهند.

لوله سانتریفیوژ شیشه ای را می توان با اکثر حلال ها استفاده کرد ولی قیمت آن ها بسیار گران قیمت تر است. آن ها را می شود نظیر سایر شیشه آلات آزمایشگاهی تمیز کرد و می توان در اتوکلاو برای استریل شدن قرار داد. آن ها باید با مراقبت حمل شوند ، از آن جایی که خراش های کوچک می توانند به دنبال قرار گیری تحت نیرو های قوی که در طول یک چرخش ایجاد می شود باعث عدم موفقیت تست شوند.

لوله سانتریفیوژ پلاستیکی به ویژه آن هایی که قیمت کمتری دارند اگر مراقبت شوند می توانند نظیر لوله های شیشه ای دوام داشته باشند. زمانی که لوله سانتریفیوژ پلاستیکی مورد استفاده می شود ، استفاده از آب ترجیح داده می شود. تمیز کردن کامل آن ها مشکل تر است و معمولا به اندازه ی کافی آن قدر ارزان هستند که بشود عوض کردن آن ها را در مد نظر داشت.

” لوله های اپندورف ” پلاستیکی قابل تعویض به طور متداول در میکرو سانتریفیوژ ها استفاده می شوند. آن ها از پلاستیک شفاف مشابه با پلی اتیلن قالب گیری می شوند ، از نظر شکل نیمه مخروطی هستند و دارای در پوش های یکپارچه لولا دار می باشند.

نمونه های بزرگ تر با استفاده از بطری های سانتریفیوژی چرخانده می شوند که ظرفیت های مختلفی دارند. گرچه بعضی از آن ها از شیشه ی سنگین ساخته شده است ولی معمولا از پلاستیک های نشکن نظیر پلی پروپیلین یا پلی کربنات ساخته می شوند. درپوش های آب بند نیز ممکن استفاده شود تا اطمینان این را ایجاد کند که نشتی رخ نمی دهد.

عملکرد یک لوله سانتریفیوژ چیست؟

یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی معمولا دارای یک تعداد مشخص اسلات ( شکاف ) است که در آن ها لوله سانتریفیوژ را قرار می دهند. اکثر سانتریفیوژ ها دارای یک کاور محافظتی هستند که باید قبل از شروع چرخه ی گردش در محل خود قرار داشته باشد. تکنیسین ها لوله ها را در سرعت مناسبی می چرخانند تا ذرات دارای چگالی بیشتر در هر ماده در دور ترین نقطه از محور جمع شوند و ذرات دارای چگالی کمتر در نزدیک ترین نقطه به محور قرار گیرند.

 

 


◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاهتان را بنویسید