دستگاه تصعید جزو شیشه آلات و تجهیزات متداول آزمایشگاهی است که برای تصعید ترکیبات با تصعید گزینشی آن ها استفاده می شود. به طور کلی، عمل تصعید نظیر تقطیر است به جز این که ترکیبات از میان یک فاز مایع عبور نمی کنند.

بررسی اجمالی دستگاه تصعید

یک دستگاه تصعید معمولی، مخلوطی از مواد جامد را در یک مخزن (ظرف) جدا می کند و گرما را تحت فشار کاهش یافته یا خلاء به روی آن ها به کار می گیرد. اگر ماده در ابتدا جامد نباشد، تحت دمای کاهش یافته منجمد می شود. شرایط به حدی گزینشی هستند که جامد تبخیر و تغلیظ می شود و در نتیجه یک ترکیب خالص شده روی یک سطح خنک شده به وجود می آید و از خود ناخالصی های باقی مانده ی غیر فرار یا ترکیبات جامدی به جا می گذارد.

شکل سطح خنک شده در دستگاه تصعید اغلب اوقات به اصطلاح به شکل یک خنک کننده ی انگشتی است. اگر عمل یک فرآیند پیوسته باشد، ماده ی تصفیه شده را می توان از سطح خنک کننده، زمانی که عمل گرم کردن متوقف و خلاء رها می شود، جمع آوری کرد. در میان مزایای استفاده از این اصول در رابطه با موادی خاص، استفاده از دماهای پایین کاری و در معرض گیری کاهش یافته با گاز هایی نظیر اکسیژن به چشم می خورد که اگر این طور نباشد ممکن است به دسته ی خاصی از محصولات مورد نظر و مطلوب آسیب بزند.

ترفند های کاربردی برای استفاده از دستگاه تصعید با استفاده کننده از خلاء

 • اگر سعی در این دارید که مواد خود را برای اولین بار توسط دستگاه تصعید، تصعید کنید، تنها از قسمتی از آن استفاده کنید، تا اگر ترکیب شما از نظر حرارتی غیر پایدار است کل مواد را از دست ندهید. نکته : مولکول هایی که ساختار متقارن یا مارپیچی دارند بهترین شانس را در زمان تصعید دارا می باشند.
 • از یک دمای خنک کننده مناسب برای ماده ی خود استفاده کنید. اگر باید آن را در دمای 200 درجه ی سانتیگراد در خلاء حرارت دهید ، با یک خنک کننده ی آبی ساده مشکلی نخواهید داشت. گرچه ، اگر ماده ی شما در دمای 50 درجه ی سانتیگراد بخار می شود ، اگر از آب به عنوان خنک کننده در دمای اتاق استفاده می کنید، اندکی از آن به درون سیستم وکیوم ( خلاء ) شما پمپ می شود.

 

 


◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دیدگاه ها بسته شده است