لوله آزمایش ، که از آن به عنوان لوله ی کشت یا لوله ی نمونه هم یاد می شود، یکی از شیشه آلات متداول آزمایشگاهی است که از یک شیشه ی دارای طولی شبیه به انگشت یا پلاستیک لوله ای شده ی شفاف که بالای آن باز است، تشکیل شده است و معمولا انتهای آن دایره ای مانند و به شکل U است.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

 

یک لوله آزمایش بزرگ که مخصوص جوش آوردن مایعات است لوله ی جوش آوردن نامیده می شود.

لوله های آزمایشی به طول و پهنا های مختلف موجود هستند. بخش بالایی آن ها اغلب دارای لبه ای است که در بخش های انتهایی پهن شده است تا کمک به ریختن درست مایعات به داخل لوله کند، برخی منابع آزمایشگاهی اشاره می کنند که حضور لبه باعث می شود بین یک لوله آزمایش و یک لوله ی کشت تمیز داده شود. یک لوله آزمایش یا دارای کفی پهن، کفی گرد و یا مخروطی است. بعضی از لوله های آزمایشی برای این ساخته شده اند که روی آن ها یک درز گیر شیشه ای یا سر پیچ قرار داده شود. اغلب آن ها از شیشه ی یکپارچه و یک دست ساخته شده اند و نزدیک بالای شیشه به رنگ سفید لعاب داده شده است.

کاربرد های لوله آزمایش

1. لوله های آزمایش توسط شیمی دانها به طور فراوانی برای نگه داشتن، مخلوط کردن یا گرما دادن مقادیر اندکی از مواد شیمیایی مایع یا جامد بویژه برای ارزیابی ها یا آزمایش های کمی، استفاده می شوند. کف گرد آن ها و جناحین صاف زمان ریختن مایعات باعث می شود از دست دادن توده ی ماده به حداقل برسد و تمیز کردن آن ها آسان تر باشد و هم چنین بررسی محتویات به راحتی انجام شود. گردن باریک و طویل لوله باعث آهسته سازی پخش بخار ها یا گاز ها در محیط می شود.

2. از یک لوله آزمایش پر شده با آب که به داخل یک لیوان آزمایشگاهی پر از آب سر و ته شود اغلب اوقات برای گرفتن گاز ها به عنوان مثال در موارد مربوط به الکترولیز استفاده می شود.

3. نمونه‎های خون انسان که برای آزمایش های خون جمع آوری شده است

4. از لوله های کشت اغلب اوقات در زیست شناسی برای اداره و کشت دادن انواع مختلف میکرو ارگانیسم های زنده نظیر قارچ ها، باکتری ها، جوانه ها، قلمه های گیاه و موارد دیگر و در علم پزشکی و جرم شناسی برای نگه داری نمونه های خون یا دیگر مایعات استفاده می شود. یک لوله آزمایش با یک درز گیر اغلب اوقات برای نگهداری موقتی نمونه های شیمیایی و زیستی استفاده می شود.

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع لوله آزمایش

 

قیمت لوله آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت لوله آزمایش می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 4.9 stars
   4.9 / 5 (5 )
  • امتیاز شما


  دیدگاه ها بسته شده است