سوزن کشت یا لوپ میکروب شناسی از نام های وسیله ی نشان داده شده در شکل است . لوپ میکروب شناسی ابزاری ساده در حوزه ی میکروب شناسی به شمار می رود که از آن به منظور برداشتن ماده ی تلقیحی از محیط کشت میکروبی استفاده می شود . لوپ از دو بخش دسته و میله شکل گرفته است . قسمت میله شامل سیم از جنس پلاتین ، پلاتینیوم – ایریدیوم ، فولاد ضد زنگ ویژه یا نیکروم است . کیفیت سیم از جنس نیکروم کمتر از پلاتین است . نوک سیم به شکل مستقیم و تیز یا به صورت حلقه ای کوچک با قطر تقریبی 5  میلی متری در می آید .

کاربرد لوپ میکروب شناسی

از لوپ میکروب شناسی به منظور برداشتن ماده ی تلقیحی از مایع بر اساس پدیده ی کشش سطحی و انتقال آن به محیط کشت تازه استفاده می شود . پیش و پس از هر دفعه برداشتن ماده ی تلقیحی ، سر لوپ در شعله قرار می گیرد . زمانی که سر لوپ میکروب شناسی سرخ شد ، استریل است و می شود بعد از سرد شدن ، از آن به منظور برداشتن ماده ی تلقیحی دیگر بدون انتقال آلودگی استفاده کرد . لوپ استریل را داخل نمونه ی میکروبی مایع فرو می کنند و در محفظه ی هود و در مجاورت شعله به شکل زیگزاگ بر روی سطح ژل در پلیت آگار می کشند تا میکروب های نمونه در سطح آگار از کم به زیاد رشد کنند و امکان جدا کردن و شناسایی آن ها به وجود آید .

رک مخصوص لوپ میکروب شناسی از پلاستیک PVC به دو مدل دایره ای و مستطیلی شکل به چشم می خورد و می شود تا 6 عدد لوپ را در آن قرار داد . این نوع رک قابل اتوکلاو نیست . دسته ی لوپ داخل سوراخ های رک و نوک آن به طرف بالا قرار می گیرد .

قیمت لوپ میکروب شناسی ؛

برای اطلاع از قیمت فیلدوپلاتین می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است