ارائه دهندگان این محصول 


به هنگام خرید کاغذ صافی باید دقت داشت که کاغذ فیلتر های سلولزی مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها خصوصیات کمی و کیفی گوناگونی دارند . کاغذ فیلتر باند مشکی به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در مدت 20 تا ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن برای صاف کردن محلول های ژلاتینی ضخیم تر است . کاغذ صافی باند سفید به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در مدت 40 تا 60 ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن به منظور صاف کردن محلول های شفاف درشت است . کاغذ صافی باند آبی به عبور 100 میلی لیتر مایع از بین خود در مدت زمان 200 تا 400 ثانیه اجازه می دهد . طراحی آن برای صاف کردن محلول های شفاف ریز است .

هنگام گزینش یک کاغذ صافی برای یک هدف ویژه ، چه برای آزمایشگاه شیمی ، چه کار دیگری است ، نمونه هایی که باید مد نظر داشت شامل سطح موثر کاغذ ، قطر فیبر و قدرت قابل انبساط است . طراحی برخی از کاغذ فیلتر های خودرو برای روغن ها و از طرف دیگر استفاده از سایرین برای صاف کردن جریان هوا است .

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ صافی و استفاده از آن

گزینش کاغذ فیلتر مناسب در زمان خرید کاغذ صافی در علوم آزمایشگاهی بایستی با توجه به پیش نیاز هایی صورت گیرد که استفاده از این نوع کاغذ را نیز در بر می گیرد . این پیش نیاز ها مشخص کننده ی نوع ماده ی صاف شونده خواهند بود و این که به چه نوع کاغذی با چه گریدی نیاز است . تخلخل و سرعت جریان دو شاخصی به شمار می روند که مشخص کننده ی توانایی نگهداری ذرات در کاغذ هستند . حفظ ذرات در خصوص اندازه ی ذره ی حفظ شونده اندازه گیری می شود . مقدار اندک قدرت نگهدارنگی نشان دهنده ی حفظ ذرات بزرگتری است . از این قضیه باید به عنوان راهنمایی برای گزینش یک کاغذ بر پایه ی میزان اندازه ی ماده ی فیلتر شونده ی مورد نظر استفاده کرد . معمولا ، کاغذ فیلتر های گرید کیفی در اکثر کاربرد های آزمایشگاهی استفاده می شوند که نیاز به فیلتراسیون خلاء یا گرانش سنجی ( وزن سنجی ) ندارند . در آزمایشگاه هایی که از این روش ها استفاده می کنند ، بایستی از یک کاغذ صافی گرید کیفی استفاده کرد .

 مدل های مختلف کاغذ صافی آزمایشگاهی

هنگامی که به دنبال خرید کاغذ فیلتر هستید، گزینه های مختف، برای کاربرد های گوناگون وجود دارند .

مهم داشتن این اطمینان است که بهترین گزینه را برای کار خود مورد گزینش قرار دهید، ولی متفاوت بودن چه معنایی دارد ؟

کاغذ صافی یا کاغذ فیلتر سلولوزی (Cellulose Filter)

جنس ساخت این فیلتر ها از الیاف سلولز است و برای اهداف کلی صاف کردن استفاده می شوند . سطح ممانعت از عبور ذرات می تواتد تا 2.5 میکرو متر باشد . این نوع کاغذ صافی به منظور فیلتراسیون گرانشی ساده توسط یک یک قیف صافی پلاستیکی یا شیشه ای به کار گرفته می شود و به منظور این کار بایستی کاغذ صافی را تا کرد . مدل های از قبل تا شده در برخی از گرید ها موجود است .

صافی شیشه ای ریز رشته ای ( میکرو فایبر گلاس Glass Microfibre Filter )

ساخت این نوع صافی از ریز رشته های شیشه ای صورت گرفته است و اجازه به حفظ ذرات تا محدوده ی زیر میکرون می دهند . آن ها قادر به این هستند که دما های بالا ( تا حداکثر در حدود 550 درجه ی سانتیگراد ) را تحمل کنند ، در نتیجه امکان استفاده از آن ها در آنالیز های گرانش سنجی که در آن نیاز به شعله است ، وجود دارد . فیلتر های میکرو فایبر گلاس را باید به شکل صاف استفاده کرد ، به این علت که آن ها را نمی شود همانند با کاغذ فیلتر ها تا کرد ، بنابراین امکان استفاده از آن ها با قیف بوخنر یا یک واحد صافی 3 قسمتی وجود دارد .

کاغذ صافی غشائی ( ممبران فیلتر Membrane Filter )

این فیلتر ها ذرات را بر روی سطح غشاء حفظ می کنند . سطح جلوگیری کننده از عبور ذرات می تواند اندازه ای تا 0.2 میکرومتر داشته باشد ، یعنی آن ها به صورت مرسومی در کاربرد های آلودگی هوا و میکروبیولوژیکی به کار گرفته می شوند .

ویژگی های اصلی کاغذ صافی و کاغذ فیلتر آزمایشگاهی

اندازه ی منفذ یا تخلخل ( Pore Size )

این شاخص اندازه ی عددی منافذ فیلتر به شمار می رود ، یعنی ذرات بزرگتر از این اندازه حفظ خواهند شد ، در صورتی که ذرات کوچکتر از این اندازه قادر به عبور از بین صافی هستند .

درصد خاکستر کم یا بدون خاکستر (اشلس Ashless)

کاغذ صافی های سلولزی کمی را می شود به عنوان کاغذ صافی های بی خاکستر یا گرید خاکستر اندک اسم برد که مشخص سازی این قضیه توسط آتش زدن یک صافی سلولی در هوا در دمای 900 درجه ی سانتیگراد صورت می گیرد . کاغذ صافی های فاقد خاکستر در کاربرد های مهم آنالیزی ، به عنوان نمونه در آنالیز های گرانش سنجی ، به کار گرفته می شوند .

کاغذ صافی های کمی ( Quantitative Filter Papers )

این نوع کاغذ صافی ها به منظور آنالیز گرانش سنجی یا فیلتراسیون به کار گرفته می شوند که در آن باید بازیابی رسوب شیمیایی ، به عنوان نمونه از فیلتر کردن با قیف بوخنر تحت خلاء ، صورت گیرد .

کاغذ صافی های کیفی ( Qualitative Filter Papers )

این کاغذ فیلتر ها در تکنیک های کیفی برای شناسایی مواد به کار گرفته می شوند . آن ها دارای سطح بازیابی رسوب یکسانی با کاغذ های فیلتر کمی نیستند .

گزینش قیف مناسب برای کاغذ صافی

از این جدول مفید برای بررسی این قضیه استفاده کنید که آیا کاغذ فیلتر شما مناسب قیف های شیشه ای یا پلاستیکی 58 یا 60 درجه تان است یا خیر .

قطر قیف (mm)   قطر کاغذ صافی مورد نیاز (mm)
35 55
45 70
55 90
65 110
75 125
90 150
100 185
160 240
180 320
220 400
260 500

قیمت کاغذ صافی آزمایشگاهی 

برای خرید کاغذ صافی یا اطلاع از قیمت کاغذ فیلتر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است