هنگام گزینش تجهیزات آزمایشگاهی همانند با هات پلیت ، همزن مغناطیسی و همزن هات پلیت مغناطیسی ، باید 5 شاخص زیر را در مد نظر داشته باشید :

دقت و پایداری همزن هات پلیت آزمایشگاهی

واحد های همزن و گرم کننده ی آنالوگ ساده کنترل سرعت همزدن و دمای دقیقی را به دست نمی‎ دهند . گرچه آن ها از نظر قابلیت اطمینان ، مقرون به صرفه بودن از دید هزینه ای و استفاده ی آسان هنگامی که کنترل دقیق لازم نیست ، گزینه های خوبی محسوب می شوند .

واحد هایی با ترموستات دو فلزی که تغییرات را در دمای هات پلیت از راه یک ارتباط مکانیکی حس می کنند به صورت که به شکل بهتری دما را کنترل می کنند . این واحد ها کنترل حلقه ی بسته را شبیه سازی کرده و بالا رفتن بیش از حد دما را به مقدار حداقل می رسانند .

همزن هات پلیت های دیجیتالی با کنترل های فیدبک الکتریکی دقت و پایداری بیشتری دارند و این قضیه برای کاربرد هایی که در آن ها کنترل دما و سرعت همزدن مهم است ، توصیه می شوند به صورتی که پایداری کنترل گرمایی بهتر از ±8 درجه ی سانتیگراد و سرعت همزدن و کنترل آن بهتر از ±20 rpm است .

همزن هات پلیت های دیجیتالی با کنترل های فیدبک الکتریکی درجه ی بیشتری از دقت و پایداری را با خود به همراه دارند و برای کاربرد هایی که در آن ها کنترل دما و سرعت همزدن مهم است ، پیشنهاد می شوند به نحوی که پایداری کنترل گرمایی بهتر از °C و سرعت همزدن و کنترل آن بهتر از ±20 rpm است . یک میکرو پردازنده ی حلقه بسته ی PID دمای هات پلیت و یا سرعت همزدن را بررسی کرده و به شکل خودکار تغییرات در سیستم را نسبت به یک مقدار تنظیم شده جبران می کند . گرچه این گزینه ها می توانند هزینه ی بیشتری به همراه داشته باشند ولی این کنترل های دقیق می توانند یک سرعت همزدن و دمای خاصی را حفظ کنند ، افزایش یا کاهش بیش از حد دما را به حداقل برسانند و به صورت دقیقی دمای محلول و پلیت بالایی را بررسی و تحت کنترل داشته باشند .

محدوده و یکنواختی همزن هات پلیت آزمایشگاهی

ترکیب پلیت بالایی ، سرامیک ، پروسلین یا آلومینیوم ، و نوع کنترل دما محدوده دما های حاصل شده به وسیله ی هات پلیت شما و یکنواختی دما در طول سطح آن را مشخص می کند .

هات پلیت های سرامیکی با سرعت بیشتری گرم می شوند و در مقابل خوردگی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند . با این وجود ، یکنواختی حرارتی آن در سطح مشابه با سایر هات پلیت ها نیست . هات پلیت های سرامیکی هم چنین مستعد دریافت شوک حرارتی هستند و نبایست هنگام حرارت دادن ظروف فلزی یا حمام های شنی ( sand baths ) به کار گرفته شوند . هات پلیت های پروسلینی یکنواختی حرارتی بهتر و مقاومت خوبی نسبت به خوردگی  از خود نشان می دهند . با آن که سطح آن ها ، ممکن است تا حدی نزدیک به دما های حداکثر خم شود . هم هات پلیت های سرامیکی و هم پروسلینی نمایان بودن بهتر نمونه را به نسبت رقبای آلومینیومی خود عرضه می کنند .

یکنواختی دمایی بی مانند و پایداری مزایای اولیه ی هات پلیت های آلومینیومی محسوب می شوند . معمولا ، هات پلیت های آلومینیومی یکنواختی دمایی ±10 درجه ی سانتیگراد را ، با توجه به اندازه ی هات پلیت و دمای عملکردی ، ارائه می دهند . آن ها برای هات پلیت هایی با سطوح بزرگتر و برای کاربرد هایی که شامل چندین ظرف می شوند ، شایسته هستند . با ان که آن ها معمولا نسبت به نیرو های فیزیکی مقاومت دارند ، ولی نسبت به محیط های خورنده آسیب پذیری دارند و معمولا تمیز کردن آن ها فرآیند بسیار سختی است .

حجم همزن هات پلیت آزمایشگاهی

هات پلیت ها ، همزن ها و همزن هات پلیت ها در اندازه ها و پیکربندی های بسیار گوناگونی عرضه می شوند از واحد های کوچک ، تک ظرفیتی گرفته تا ظرفیت بالا و مدل های چند واحدی .

ویسکوزیته

قابلیت ترکیب یک میله ی همزن و محرک مغناطیسی ( drive magnet ) برای همزدن موثر یک محلول تابعی از چندین متغییر محسوب می شود همانند شکل محرک مغناطیسی و اندازه ی آن ، شکل میله ی همزن و اندازه ی آن ، فاصله ی بین میله ی همزن و محرک مغناطیسی ، شکل ظرف و اندازه ی آن ، سرعت مطلوب همزدن و ویسکوزیته ی محلول شما .

در شرایط معمولی ، اکثر دستگاههای همزن مغناطیسی دارای سرعت همزدن موثری بین 100 تا 1000 rpm هستند . همزدن محلول هایی که دارای ویسکوزیته ی بیشتری هستند ، نیازمند همزنی است که قدرت جفت شدگی مغناطیسی آن بیشتر باشد یعنی همزنی را با محرک مغناطیسی بزرگتر (با طولی بیشتر از 12 سانتیمتر ) ، موتوری دو عملکردی و ظرفیت جا دادن میله های همزدن طویلتر ، مورد گزینش قرار داد .

محیط خطرناک

حلال های آلی و ترکیبات شیمیایی معمولا در آزمایشگاه شما شرایط خطرناکی شکل دهند ، به این علت که تجهیزات استاندارد همزدن و گرم کردن می توانند  بخار ها را در در محیط های با دمای متوسط تا بالا مشتعل کنند . احتمال آسیب و صدمه ی خود را با استفاده از تنها تجهیزاتی که ضد انفجار هستند ، به حداقل برسانید .

قیمت همزن هات پلیت آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت همزن هات پلیت مغناطیسی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است