پیش از تصمیم گرفتن برای خرید یک پی اچ متر باید قابلیت های بسیار گوناگونی را در خاطر داشت ، از جمله دقت ، نوع کالیبراسیون و البته تعداد نقاط کالیبراسیون ، استفاده ی راحت و آسان ، توسعه پذیری و در پایان قابلیت اطمینان و قیمت آن . در این مقاله ما نگاهی به سه شاخص مهم انتخاب پرداخته ایم یعنی : مدل رو میزی یا پرتابل ، طیف کشف pH و دقت pH .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

 

مدل های مختلف پی اچ متر یا ph متر

پی اچ متر رومیزی

جنبه ی عالی پی اچ متر های رو میزی همه کار بودن آن ها است . با توجه به نوع pH متر مورد گزینش شما ، این مدل های دارای انعطاف پذیری قادر به این هستند گزینه ای را به منظور اضافه کردن پرینتر های داخلی ، گزارش گیری از داده ها و طیف وسیعی از لوازم جانبی گوناگون در اختیار شما قرار دهند . از دیرباز ، دقیق ترین و با امکانات ترین نوع pH متر ها مدل رو میزی بوده است . سپس ، محدوده ی کشف pH  دستگاه پی اچ متر را مد نظر داشته باشید و بررسی کنید که آیا طیف استاندارد یا وسیع را مورد قرائت قرار می دهد :

طیف استاندارد یک پی اچ متر رو میزی ، مقدار استاندارد pH را از 0 تا 14 مورد اندازه گیری قرار می دهد ، که اکثر موارد کاربردی در آزمایشگاه را از جمله محلول های مبتنی بر آب تحت پوشش قرار می دهد . برخی از pH ها مقادیر کمتری را مورد قرائت می دهند همانند طیف 4 تا 10 ، ولی استفاده از آن ها برای اکثر محیط های آزمایشگاهی شایسته نیست ، و در نتیجه در این راهنما اسمی از آن ها آورده نشده است .

یک پی اچ متر رو میزی ، طیف وسیع در کاربرد هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به یک اسید پایه نیاز است و خارج از مقیاس استاندارد   pH  ، 0  تا 14 واقع می شود . قرائت می تواند منفی نظیر 2- یا تا 20+ باشد . از بین چنین نمونه هایی می توان ” فوق اسید ها ” از جمله اسید تریفیلیک و اسید فلئورو سولفونیک را نام برد که به صورت مرسومی در به وجود آوردن و نگهداری کاتیون های آلی به کار گرفته می شوند که در قالب مولکول های حد واسط در واکنش های فراوانی همانند با واکنش هایی که شامل تولید پلاستیک و بنزین با اکتان بالا و موارد تحقیقاتی می شود ، مفید هستند  .

 پی اچ متر دستی پرتابل

در گذشته ، پی اچ متر های دستی ، تعدادی از امکانات تخصصی رقبای رومیزی خود را نداشتند ، ولی امروزه تعداد زیادی از این مدل های پرتابل در بازار تقریبا به همان میزان پیشرفته به شمار می روند . نسل جدید پ هاش متر های پرتابال می توانند گزینه ای بسیار جالب برای استفاده در کار های میدانی با آزمایشگاهی به شمار آیند . به خاطر داشته باشید که یک مدل پرتابل احتمالا قیمت اندکی بالاتر دارد . حالا نگاهی به طیف آشکار سازی pH متر های پرتابل می اندازیم تا قادر به بررسی این باشید که به یک مدل محدوده استاندارد یا وسیع نیاز دارید  :

A .  یک پی اچ متر پرتابل ، محدوده استاندارد مقیاس استاندارد pH از 0 تا 14 را مورد اندازه گیری قرار می دهد که اکثر کاربرد ها از جمله کاربرد های محلول های مبتنی بر آب را شامل می شود . برخی از pH متر ها مقیاس کوچکتری را مورد قرائت قرار می دهند  ، همانند 4 تا 10 ، ولی استفاده از آن ها برای اکثر محیط های آزمایشگاهی شایسته نیست ، و در نتیجه در این راهنما اسمی از آن ها آورده نشده است .

B . یک پی اچ متر پرتابل ، محدوده وسیع در کاربرد هایی استفاده می شود که به یک اسید پایه نیاز دارند که پی اچ آن در محدوده ی استاندارد 0 تا 14 واقع نمی شود . احتمال این وجود دارد با قرائت منفی نظیر -2 یا بسیار بالا همانند +20 روبرو شویم . از بین چنین نمونه هایی می توان ” فوق اسید ها ” از جمله اسید تریفیلیک و اسید فلئورو سولفونیک را نام برد که به صورت مرسومی در به وجود آوردن و نگهداری کاتیون های آلی به کار گرفته می شوند که در قالب مولکول های حد واسط در واکنش های فراوانی همانند با واکنش هایی که شامل تولید پلاستیک و بنزین با اکتان بالا و موارد تحقیقاتی می شود ، مفید هستند  ، همانند با آن گروه از مولکول هایی که در تولید پلاستیک ، بنزن با اکتان بالا و امور تحقیقاتی به کار گرفته می شوند .

دقت پی اچ متر

حالا نگاهی به دقت پی اچ متر محدوده وسیعی می اندازیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید :

  • یک دقت pH برابر با 0.001 که برای کاربرد های بسیار حساس آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با سه عدد اعشار لازم است .
  • یک دقت pH برابر با 0.01 که برای اکثر کاربرد های آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با دو عدد اعشار لازم است .
  • یک دقت pH برابر با 0.1 که برای کاربرد های ساده و پایه آزمایشگاهی ایده آل است که در آن به قرائت pH با یک عدد اعشار لازم است .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات PH متر
 

 

قیمت پی اچ متر

برای اطلاع از قیمت پ هاش متر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است